A3 Haber

Şamil Tayyar’dan Bekir Pakdemirli’ye: Kibrinden kurtulmasını niyaz ederim

Şamil Tayyar’dan Bekir Pakdemirli’ye: Kibrinden kurtulmasını niyaz ederim

Şamil Tayyar’dan Bekir Pakdemirli’ye: Kibrinden kurtulmasını niyaz ederim
Mart 04
13:53 2022

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda yaşanan görev değişikliğinin ardından Bekir Pakdemirli hakkında, “Kibrinden kurtulmasını Rabbimden niyaz ederim” dedi.

AKP eski milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, Tarım ve Orman Bakanlığı görevinden istifa ettiği belirtilen Bekir Pakdemirli’ye ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Bakanlıkta yaşanan görev değişikliğinin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Tayyar, yeni bakan Vahit Kirişçi’yi kutlarken Pakdemirli için, “Bekir Pakdemirli’nin ise kibrinden kurtulmasını Rabbimden niyaz ederim” ifadelerini kullandı.

Tayyar, şunları söyledi:

  • “Bekir Pakdemirli’nin ise kibrinden kurtulmasını Rabbimden niyaz ederim. Her görevin bir sonu var. Aslolan milletin vicdanında yer almak, Allah’ın rızasını kazanmaktır.”

Tayyar’ın Pakdemirli için paylaştığı mesaj, iktidar partisi içinde yaşanan çatlağı da bir kez daha gözler önüne serdi.

Pakdemirli istifa mı etti, görevden mi alındı

Resmi Gazete’deki kararda ‘görevden affını istediği’ ifade edilen Pakdemirli’nin bugün için ‘Tarım ve Orman Bakanı’ sıfatıyla program yaptığı ortaya çıkmıştı. CHP’li Taşçıer konu hakkında, “Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de görevden alındı, Saray lügatına göre “af diledi”. Ama Bekir Bey’in af dileyeceğinden kendisinin de haberi yokmuş. Dün akşam AKP Erzincan İl Başkanlığı’nın paylaştığı ve sabah uyanınca sildikleri görsel durumu anlatıyor” demişti.

AKP kulislerinde ‘görevden alınacak bakanlar’ listesinde de Pakdemirli ilk sıralarda yer alıyordu. Pakdemirli, özellikle geçtiğimiz yaz yaşanan ve tarihe geçen orman yangınları sırasında çok sayıda eleştiri almıştı.

İlgili haberler:

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER