A3 Haber

Bakan Nebati’den “ayçiçek yağı” açıklaması: Temmuz’a kadar yetecek yağımız var

Bakan Nebati’den “ayçiçek yağı” açıklaması: Temmuz’a kadar yetecek yağımız var

Bakan Nebati’den “ayçiçek yağı” açıklaması: Temmuz’a kadar yetecek yağımız var
Mart 07
15:42 2022

Bakan Nebati yaptığı açıklamada, “Temmuz’a kadar yetecek ayçiçek yağımız var” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması ödül töreninde enflasyona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati küresel enflasyonun Türkiye’ye yansımalarına dikkat çekerek fiyat istikrarının sağlanmasının birinci önceliklerinden biri olduğunu söyledi.

Türkiye’nin temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı olduğunu söyleyen Nebati, şu açıklamaları yaptı:

  • “Dünyadaki gıda fiyatlarının yükselmesinden kaynaklı yalan yanlış haberlerle, yağ kuyruklarıyla ilgili haberler, yağ stoku bitmiştir gidip alın diyenler bu ülkeye ihanet ediyor. Hiçbir şey yapmasak temmuz ayına yetecek kadar stok var.
  • Türkiye bir tarım ülkesidir. Sanki kuyruk varmış gibi, sonradan üretilmiş fotoğraflarla ihanete varan söylemlerle destekleyenlerle bir iletişimimiz olacak.
  • Etiketler üzerinden operasyon çekenlere biz de operasyon çekeceğiz.
  • 20 Aralık öncesi döviz kurlarından ciddi zarar gören bireyseller şunu bilin, şu anda sizi yönlendirmeye gayret edenler ülkenin çıkarına değil ülkeye düşmanlık yapmaktalar. Savaşın bütün dünyayı etkilediği, petrol fiyatlarının arttığı dönemde ülkede yoksulluk varmış gibi operasyon çekenlere karşı bakanlık olarak net bir şekilde operasyon çekeceğimizi herkes bilsin.
  • Kur korumalı hesapla dünyaya örnek olduk, çok ciddi bir döviz hesaplara girdi.”

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER