A3 Haber

İstanbul’da eğitime kar engeli: Okullar pazartesiye kadar tatil

İstanbul’da eğitime kar engeli: Okullar pazartesiye kadar tatil

İstanbul’da eğitime kar engeli: Okullar pazartesiye kadar tatil
Mart 09
13:25 2022

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte beklenen kar yağışıyla ilgili alınan önlemleri duyurdu.

İstanbul’da beklenen kar yağışıyla ilgili valilikten yeni önlemler açıkladı. Öngörülen raporlar ve beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle 14 Mart Pazartesi gününe kadar okullar tatil edildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yeni kararları duyurdu.

  • Yarından itibaren (10 Mart) ildeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları, Kur’an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verildi.
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinde de pazartesi gününe kadar hizmet verilmeyecek.
  • Pazartesi gününe kadar İstanbul’da bulunan üniversitelerde yükseköğrenime de ara verildi.
  • Zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER