A3 Haber

TFF’den Ali Koç açıklaması: Küçük düşürücü söylemleri için gerekli inceleme yapılacaktır

TFF’den Ali Koç açıklaması: Küçük düşürücü söylemleri için gerekli inceleme yapılacaktır

TFF’den Ali Koç açıklaması: Küçük düşürücü söylemleri için gerekli inceleme yapılacaktır
Mart 12
17:49 2022

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un dün gerçekleştirdiği açıklamaların kabul edilemeyeceğini vurgulayan bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Nefret, tehdit, husumet ve uğraşma gibi söylemlerinin spor kültüründe asla yeri yoktur” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un dün gerçekleştirdiği açıklamalara resmi siteden yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 11 Mart Cuma günü, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. Başkan Ali Koç, MHK’nin 13 hakemi Süper Lig’den uzaklaştırması başta olmak üzere, Fenerbahçe ve TFF arasındaki anlaşmazlıklara kadar birçok konuya değinmiş, sert sözlerle TFF’yi eleştirmişti.

TFF gerçekleştirdiği açıklamada, Ali Koç’un açıklamalarının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi:

Sayın Ali Koç’un daha çok, mesnetsiz ve kurgu ürünü sosyal medya “malzeme”lerini içeren, TFF kurumu, yöneticileri, MHK ve görevlileriyle ilgili küçük düşürücü söylemleri, her şeyden önce temsil ettiği başkanlık sorumluluğuna yakışmamıştır.

Federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir ve Fenerbahçe camiası Türk futbolu için vazgeçilmez bir değerdir. Sayın Koç’un Federasyonumuza yönelik, “Nefret”, “Tehdit”, “Husumet” ve “Uğraşma” gibi söylemlerinin spor kültüründe asla yeri yoktur.

Bizzat TFF yöneticilerimiz, MHK Başkanımız ve üyeleri ile hakemlerimizin yetkinliklerine ve kişilik haklarına saldırı mahiyetindeki, MHK Başkanının şahsına ve temsil ettiği kuruma yönelik küçük düşürücü söylemleri için gerekli inceleme yapılacaktır.

Hakem atamalarına yönelik üretilen senaryolar üzerine kurulu eleştiriler gerçekleri yansıtmamakla birlikte, futbolumuza ve hakemliğe hiçbir katkı sağlamadığı gibi kaos ortamı oluşturmaktadır.

Sistem değişikliğini savunanların öncelikle hakemlik kurumundaki sistemsel değişikliklere de saygı duyması beklenir! Yabancı hakem gelsin gibi bir düşünceye kesinlikle katılmıyor ve bu türden önerileri kabul edilemez buluyoruz.

Federasyonumuz ve MHK’yi suçlarken, “Haklılar ama şeklen yanlış”, “El birliğiyle bu hale getirdik”, “Hakem hataları var ama şanssızlıklar yaşadık” gibi itirafları da kamuoyunun takdirine sunuyoruz

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER