A3 Haber

Turgutlu’da bir kedi daha bacakları kesilmiş halde ölü bulundu

Turgutlu’da bir kedi daha bacakları kesilmiş halde ölü bulundu

Turgutlu’da bir kedi daha bacakları kesilmiş halde ölü bulundu
Mart 14
16:19 2022

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir kedi, daha dört bacağı kesili halde ölü bulundu. İlçede geçen yıl ekim ayından bu yana bacakları kesilerek öldürülen kedi sayısı yediye yükseldi.

Selvilitepe Mahallesi’ndeki Hakan Uykan Parkı’nda, geçen 29 Ekim’de bacakları kesik halde iki kedi ölüsü bulundu. Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Seyhan Sallıtepe, biri yavru iki kedinin görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştı. Sallıtepe’nin bu paylaşımı kısa sürede yayıldı, kedileri öldüren kişi veya kişilere hayvanseverlerden büyük tepki geldi.

Özel ekip kuruldu

Geçen 17 ve 18 Kasım’da da birer kedi daha dört bacağı kesilmiş olarak ölü bulundu. 20 Kasım’da ise Turgutlu Devlet Hastanesi otoparkında bir kedi, yine dört bacağı kesilmiş halde ve ölü görüldü. ​21 Şubat’ta yine Selvilitepe Mahallesi’ndeki Manolya Sokak’ta yol kenarında bir kedi daha benzer şekilde bulundu. Asayiş Büro Amirliği’nce şüpheli ya da şüphelilerinin yakalanması için özel ekip oluşturuldu. İkişer kişilik altı polisten oluşan özel ekip, Selvilitepe Mahallesi’nde kamera kayıtlarını izleyip, detaylı inceleme başlattı.

Bir şüpheli gözaltına alındı

Bu arada soruşturmada kapsamında geçen 29 Kasım’da N.U. (58), gözaltına alındı. Evindeki aramada büyü ile ilgili kitaplar ve büyü yapmakta kullandığı tahmin edilen yılan derisi, eşek kılı, deve tüyü, domuz yağı gibi malzemeler çıkan N.U., kedilerin de bacaklarını büyüde kullanmak için kestiği şüphesiyle sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bugün de Selvilitepe Mahallesi, Bilge Sokak’ta dört bacağı kesilmiş halde ölü kedi görenler, durumu polis ve zabıta ekiplerine bildirdi. Böylece geçen 29 Ekim’den bu yana ilçede bacakları kesilerek öldürülen kedi sayısı, yediye yükseldi.

“İçimiz acıyor”

Olay yerine giden Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği (TURHAKDER) Başkanı Seyhan Sallıtepe, “Bu kaçıncı vaka? Biz tükendik, içimiz acıyor. O hayvanların o şekilde acıyla ölmesi mahalle halkının, polisin, bizim, herkesin psikolojisini bozdu. Bir an önce bunu yapanı bulmalıyız. Halk bunu çözecek. Halkın bu işe el atması gerekiyor, el birliğiyle bunun sorumlusunu bulalım. Artık bu işe son vermeliyiz” dedi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER