A3 Haber

Bahçeli: Türk Tabipleri Birliği mutlak surette kapatılmalıdır

Bahçeli: Türk Tabipleri Birliği mutlak surette kapatılmalıdır

Bahçeli: Türk Tabipleri Birliği mutlak surette kapatılmalıdır
Mart 22
11:33 2022

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin konuşmalarından satırbaşları şöyle:

 • HDP’nin bir eş başkanı boyundan büyük laflar etmekle kalmayıp bölücülüğün ve terörün sözcülüğünü yapmıştır. Nevruz’dan nifak üreten kan içici vampirlere göz açtırılmayacak.
 • Bir teröriste barış insanı demek barışa ihanettir. Teröristin yeri TBMM değil demir parmaklıkların arkasıdır. Türk milleti Nevruzla birlikte, yeni ve umut dolu günlerin geleceğine inanmış ve bu geleneği yaşatmıştır. Nevruz kutlu ergenekon ateşidir. Dün vatan soydaşlarımızın Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.
 • 18 Mart 2022’de hem Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümünü andık hem de muazzam bir eserin açılışına gururla şahitlik ettik. Böylelikle Asya ile Avrupa altıncı kez birbirine bağlanmıştır. Feribotla bir saat süren boğaz geçişi altı dakikaya düşürüldü. Bu eser çok yoğun çalışmaların ışığında bir yıl erken faaliyete geçirildi. Bununla birlikte 103 kilometrelik otoyol da hizmete girmiştir. Marmara Otoyol ringi de aynı zaman da tamamlanmıştır. Bu eserle birlikte Türkiye’nin bölgesel ve küresel değeri artacaktır.
 • Çanakkale bugün de geçilemez, Türkiye’yi geçmek asla mümkün olamaz. Çanakkale’den kötü niyet dışında geçiş müsaadesini sadece Türk milleti verecek. O da geçmişle geleceği buluşturan köprüden mümkün olacak.

“Geçiş ücreti bahanesiyle karalama yapılıyor”

 • 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışından rahatsızlık duyanlar hemen kendilerini ele vererek gecikmeksizin ortaya çıktı. Bazı medya organları ve sakat zihniyet sahipleri önyargılarının esiri olmuşlar, geçiş ücretini bahane ederek karalama kampanyasına bel bağlamışlardır. Geçiş ücretinin 200 lira olması fazlaymış. İşlet-devret modeliyle inşa edilen köprünün işletmelere günlük 45 araç garantisi verilmiş, bu hedef tutmazsa farkı millet ödeyecekmiş. CHP’liler yine hazımsızlık örneği gösterdiler.
 • Dediler ki; bu köprü milletin sırtında bir kamburmuş. Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılan bu yapı için milletimizden para çıkacakmış. Ey gafiller, bu köprüden siz de geçeceksiniz. Niye gocunuyorsunuz? Bu köprü ülkemizin gururdur. Bunu da mı kabullenemiyorsunuz? Yapılan tebrik ve takdirden uzaksınız, bari susun da uzaktan bakanlar sizi adam zannetsinler. Madem köprüden geçmeyeceksiniz, buyurun denize atlayın yüze yüze gidin. Çanakkale’nin rövanşını almak için yanıp tutuşuyorlar. Dün başaramadıkları işgali bugün asla yapamayacaklar.
 • Kötü gayelerini biliyoruz, cinsi niyetlerinin farkındayız. Ne yapsalar boş. Milletimizin şaşmaz ve şüphe taşımaz kararından kaçamayacaklar. Türkiye’nin yükselişine engel olamayacaklar.

TTB’ye saldırdı

 • Türk Tabipler Birliği isimli bölücü yapılanma, namuslu Türk hekimlerini temsil edemez. Doktorlarımız bizim can beraberimizdir. Sevgi ve saygıya layık Türk hekimlerine tek bir lafımız yoktur. Nereden bir melanet varsa Türk Tabipler Birliği Başkanı ve işbirlikçi yönetimi oradadır. PKK’nın yanında olanlar bunlardır, zillete düşen bunlardır.
 • Bizim haklı eleştirilerimiz bu kuruluşun yönetimine çökmüş 3-5 Türkiye düşmanıyla ilgilidir. Diğerleri gücenmemelidir. Muğla’da bir uzman çavuşumuzun maruz kaldığı kötü muamele bizi derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarımızı hedef alan şiddetin karşısında olacağız ama askerlerimize yapılan kötü müdahalenin de karşısındayız.
 • Her meslek mensubu insan onurunu incitmekten özenle sakınmalıdır. Ne hastanede, ne postanede, ne adliyede ne de hayatın diğer alanlarında. Biz geçmişte insan haysiyetini ayaklar altına alan örnekler yaşamış bir camiayız. Sütten ağzımız yandığı için yoğurdu üfleyerek yememiz bu yüzdendir.
 • 1970’li yıllarda hain bir kurşunun bedenin isabet ettiği bir dava arkadaşımız Hacettepe Üniversitesi’nin hastanesine derhal ve telaşla kaldırılmıştır. Hayati tehlikesi bulunuyordu. O yıllar zor ve çetin yıllardı. Ne kadar sarsıcıdır ki yaralı olarak hastaneye götürülen kardeşimizin acil servisinde görev yapan kendini bilmezlerin ‘biz bu faşiste bakmayız’ demesi dün gibi aklımızdadır.
 • İşte o doktor görünümlü fukaraların birliği Türk Tabipler Birliği’dir. Cani Öcalan’ın özgürlüğü için kurulan platformun kurucuları arasında bu birliğin başkanı var mıdır, yok mudur?
 • Türk Tabipler Birliği mutlak suretle kapatılmalıdır. Bölücülerden hukuk önünden hesap sorulmalıdır. Hiçbir hekimimizi teslim etmediği, edemeyeceği herkesçe bilinmelidir.

“Türkiye ateşkes için olağanüstü çaba harcıyor”

 • Rusya-Ukrayna arasında devam eden ateşin, daha fazla enkaza yol açmadan söndürülmesi gerekmektedir. Dışişleri Bakanımızın Moskova ve Kiev’e yaptığı peş peşe ziyaretler, takdir toplamış barış arayışlarına ivme kazandırmıştır.
 • Ukrayna Cumhurbaşkanı’nın görüşmeye hazır olduğunu söylemesi gözleri Putin’e çevirmiştir. Türkiye ateşkesin sağlanması, can kayıplarının önüne geçilmesi için olağanüstü bir çaba sarf etmektedir. Savaşa en dengeli yaklaşan Türkiye’dir. Putin’in aklı selim çizgisine gelmesi beklentimiz ve temennimizdir. Mayınların koptuğu doğruysa Türkiye tehdit altında.

“Zelenski ve Putin İstanbul’da görüşmeli”

 • Savaşın üzerinden geçinen küresel baronların saltanatına artık bir son verilmelidir. Türkiye’nin aktif, akılcı, ahlaklı, sağ duyulu ve çok dengeli politikaları Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmaların sonlanmasına hizmet edecek kıvamdadır. Bunu sadece biz değil, dünya da görmektedir. Oyun kuran ülkelerin, oyunları bozulmaktadır.
 • Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın sona ermesinin tek geçerli yolu bu ülkelerin Cumhurbaşkanlarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla mesela İstanbul’da bir araya gelmesidir.
 • Putin ile Zelenski’nin buluşması siyasi görüşmenin çözüm odaklı en etkin halkası olacaktır.
 • Hani yaptırımlarla sonuç alınacaktı? Hani Rusya’nın nefesi kesilecekti? Bu güne kadar NATO ne yaptı? ABD neyi sağladı? Birleşmiş Milletler hangi yaraya derman oldu? NATO üyeleri arasında yaptırıma maruz kalan tek ülke Türkiye’dir.

“Süleyman Soylu, ismi gibi soyludur”

 • Geçtiğimiz hafta sonu Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşanan projelendirilmiş olayları şuurla takip etmek lazım. Vakıfların nasıl kurulduğu, uymaları gereken kuralların neler olduğu kanunla belirlenmiştir. Furkan Vakfı isimli örgütün propagandaları sonucunda hiç arzu edilmeyen görüntüler yaşanmıştır.
 • Furkan demek, doğru ile yanlışı, hak ile batılı, iyi ile kötüyü ayırt etmek demektir. Ancak bunlarda doğru ile yanlış birbirine girmiştir. Din tacirlerinin kanunsuz eylemlerine şerefli Türk polisi zamanında müdahale etmiştir. Sözde vakfın meczup başkanının, İçişleri Bakanımıza yaptığı suçlamalar, bizim için yok hükmündedir. Sayın Süleyman Soylu, ismi gibi soyludur.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER