A3 Haber

Cemaat yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan “hoca” gözaltına alındı

Cemaat yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan “hoca” gözaltına alındı

Cemaat yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan “hoca” gözaltına alındı
Mart 25
11:29 2022

İstanbul’da Süleymancılara ait bir yurtta kalan öğrencilere işkence yapıldı. İşkence anları ise bir öğrencinin, öğretmenden şiddet gördüğünü annesine kanıtlamak için güvenlik kamerası görüntülerine ulaşmasıyla ortaya çıktı. Çocukları darp eden öğretmen gözaltına alındı.

Enes Kara‘nın cemaat yurdundaki baskılardan dolayı intihar etmesi tarikat ve cemaatlerdeki yapılanmaları yeniden tartışmaya açmıştı. Süleymancılara ait bir yurdun güvenlik kamerasına yansıyanlar ise tarikat ve cemaatlerin kirli yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. Görüntülerde bir öğretmenin çocuklara sırayla şiddet uyguladığı görülüyor.

Revirde işkence

İddiaya göre yurtta güvenlik kamerası olmadığı için çocuklar revirde de şiddete maruz kaldı.

Şiddete uğrayan çocuklardan birisinin annesi olan F.D. ise “Benim oğlum geceleri çığlıklarla kalkıyor” diye konuştu.

Gözaltına alındı

Görüntülerin sosyal medyada büyük yankı uyandırmasının ardından çocukları darp eden öğretmen gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirten İstanbul Valiliği şu açıklamayı yaptı:

  • “Basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında yer alan; Esenler İlçemizdeki özel bir erkek öğrenci yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan yurt görevlisi, başlatılan adli soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmıştır. Öğrencilerimize yönelik şiddet içeren bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER