A3 Haber

Yurttaşlardan “tebliğciler”e bir tepki daha: Defolun gidin yobazlar

Yurttaşlardan “tebliğciler”e bir tepki daha: Defolun gidin yobazlar

Yurttaşlardan “tebliğciler”e bir tepki daha: Defolun gidin yobazlar
Mart 31
21:44 2022

Son günlerde vatandaşlara yaptıkları “uyarılar” ile dikkat çeken Tebliğciler, bu kez de sokakta vatandaşların tepkisine neden oldu. Tebliğ yaptıkları sırada bir vatandaş, gruba “Defolun gidin yobazlar” diyerek tepki gösterdi.

Taksim Meydanı’nda “Tebliğciler” olarak bilinen bir grup yeni yıl kutlamaları öncesinde üzerinde “Ey Müslüman Kardeşim” yazılı olan bildirileri dağıtıp yılbaşı kutlamalarına katılanları ‘kafir’ olmakla itham etmişti.

Tebliğciler bu kez de Kadıköy sokaklarında ortaya çıkmış tepkiyle karşılanmıştı.

Alkollü mekanların dışarıda yer alan masalarının çevresinde “Hocanın görevi ölüm gelmeden hatırlatmak, berber tıraş eder doktor muayene eder. Hoca da hatırlatır” şeklinde yapılan açıklamalara, masada oturan vatandaşlardan da tepki gelmişti.

Vatandaşların birisinin “Bizim böyle bir isteğimiz oldu mu? Doktora gidiyoruz mesela muayene olmaya. Diyoruz ki benim bir rahatsızlığım var. Bizim sizden hatırlatma gibi bir isteğimiz oldu mu? Siz şu an taciz ediyorsunuz bizi bu masada otururken” şeklinde konuşması üzerine Tebliğciler de “Yok taciz değil, sıkıntı yok. Selamlaşma. Allah’a emanet olun” diyerek bölgeden uzaklaşmıştı.

Benzer kişiler şimdi de bir kokoreç dükkanında yemek yiyenleri rahatsız edince tepkiyle karşılaştı. Yemek yiyenler gitmelerini isterken “Defolun gidin yobazlar” dedikleri duyuldu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER