A3 Haber

Rusya Savunma Bakanlığı: Buça videoları yalan, kurgu ve provokasyon

Rusya Savunma Bakanlığı: Buça videoları yalan, kurgu ve provokasyon

Rusya Savunma Bakanlığı: Buça videoları yalan, kurgu ve provokasyon
Nisan 04
08:28 2022

Rusya Savunma Bakanlığı, Kiev yakınlarındaki Buça’dan çekilen askerlerinin sivilleri infaz ettiği iddiasına ilişkin görüntüleri yalanladı Açıklamada “Provokasyon, Kiev rejiminin batı medyası için kurgusu” dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’da Kiev yakınlarındaki İrpin ve Buça kasabalarında çekildiği iddia edilen ve sivillerin infaz edildiği iddialarının dayandırıldığı fotoğraf ve videoları yalanladı. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan görüntülere ilişkin yapılan açıklamada görüntülerin provokasyon olduğu öne sürüldü.

Bu yerleşim biriminin Rusya askerlerinin kontrolü altında olduğu süre boyunca tek bir bölge sakininin herhangi bir şiddet eyleminden zarar görmediğini iddia eden Savunma Bakanlığı, bu süre içinde sivillerin şehirde serbestçe hareket edebildiği ve tahliye oldukları, Ukrayna silahlı güçlerinin ise meskün mahalleler dahil şehrin güneyindeki bölgeleri bombaladığını öne sürdü.

30 Mart’ta tüm Rus birliklerinin Buça’dan tamamen çekildiğinin altı çizilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

  • Ayrıca, 31 Mart’ta Bucha Belediye Başkanı Anatoliy Fedoruk, video mesajında ​​şehirde Rus ordusunun olmadığını doğruladı ancak sokaklarda elleri bağlı olarak vurulan yerel sakinlerden bahsetmedi bile. Bu nedenle, Buça’daki tüm sözde suç kanıtlarının, Ukrayna istihbaratı SBU görevlileri ve Ukrayna televizyonu temsilcilerinin şehre geldiği dördüncü günde ortaya çıkması şaşırtıcı değil.

  • En az dört gün sonra görüntüleri Kiev rejimi tarafından yayınlanan tüm insanların cesetlerinin sertleşmemiş olması, karakteristik kadavra lekelerinin olmaması ve yaralarda pıhtılaşmayan kan olması özellikle endişe vericidir.

  • Bütün bunlar, Mariupol’de doğum hastanesinde ve diğer şehirlerde olduğu gibi, Buç’dan gelen fotoğrafların ve video görüntülerinin Batı medyası için Kiev rejiminin bir başka kurgusu olduğunu reddedilemez bir şekilde doğrulamaktadır.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER