A3 Haber

İzmir Şehir Hastanesi’nde maaşlarını alamayan inşaat işçileri greve başladı

İzmir Şehir Hastanesi’nde maaşlarını alamayan inşaat işçileri greve başladı
Nisan 08
14:44 2022

İzmir Şehir Hastanesi’nin yapımında çalışan inşaat işçileri, yaklaşık iki buçuk aydır maaşlarını alamadıkları için iş bıraktı.

İzmir Bayraklı’da yapımı devam eden Şehir Hastanesinde işçiler alacakları için eyleme geçti, işçiler iki gündür iş başı yapmıyor.

Gama-Türklerler tarafından İzmir Bayraklı ilçesinde yapımına devam edilen İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan binlerce işçinin yaşadıkları sorunlar ise gündem oldu. Türkerler Holding’in yüklenici olduğu şantiyede Kaver Mühendislik firmasında çalışan 300’e yakın işçi yaklaşık 2 buçuk aydır ücretlerini alamadıkları için iş bıraktı.

Türkerler Holding’in yüklenici olduğu şantiyede Kaver Mühendislik firmasında çalışan 300’e yakın işçi 2 buçuk aydır ücretlerini alamıyor. İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İYİ-SEN) üyesi işçiler iki gündür iş başı yapmazken sık sık, “İnşaat işçisi köle değildir” sloganları attı.

Sendika ve işveren temsilcilerinin yaptığı görüşmeler sonucu, ücretlerin bir kısmı yattığı, gün içinde ise hepsinin yatacağı bilgisi verildi. Tüm hak edişler alınmazsa işçiler greve devam edecek.