A3 Haber

İngiltere Başbakanı Johnson, Kiev’de Zelenskiy ile görüştü

İngiltere Başbakanı Johnson, Kiev’de Zelenskiy ile görüştü

İngiltere Başbakanı Johnson, Kiev’de Zelenskiy ile görüştü
Nisan 09
18:15 2022

İngiltere Başbakanı Johnson, Kiev’i ziyaret ederek Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı, Facebook hesabından Johnson ile Zelenskiy’nin fotoğrafını paylaşarak, “Boris Johnson’ın Kiev ziyareti, Başkan Zelenskiy ile baş başa görüşmeyle başladı” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Kiev’i ziyaret ederek Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüştüğü bildirildi. Ukrayna’nın Londra Büyükelçiliğinin Twitter hesabından görüşmeye ilişkin bir fotoğraf “Sürpriz” ifadesiyle paylaşıldı.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Sybiha da Facebook hesabından Johnson ile Zelenskiy ikilisinin fotoğrafını paylaşarak, “Boris Johnson’ın Kiev ziyareti, Başkan Zelenskiy ile baş başa görüşmeyle başladı” ifadesini kullandı.

Teçhizat yardımı haberinin ardından gelen ziyaret

Johnson’ın ziyareti, İngiltere’nin Ukrayna’ya toplam 100 milyon sterlinlik Starstreak uçaksavar füzeleri ve 800 tanksavar füzenin yanı sıra kask, zırh ve gece görüşü araçları gibi ölümcül olmayan teçhizat göndereceklerini duyurmasının ardından geldi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER