A3 Haber

Hulusi Akar’dan “mayın” açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir

Hulusi Akar’dan “mayın” açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir

Hulusi Akar’dan “mayın” açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir
Nisan 10
10:45 2022

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar parti toplantısında yaptığı sunumda, Karadeniz’den Türkiye’ye giriş yapan “serseri” mayınlar için, “Kasıtlı bırakılmış olabilir” açıklamasında bulundu.

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişinde bir süredir yabancı cisim hareketliliği yaşanıyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın parti toplantısında yaptığı sunumda, “Karadeniz’deki mayınları kim bıraktı, bilmiyoruz. Rus yapımı ama hangi ülke bıraktı araştırılıyor” dedi.

Akar, Karadeniz’den Türkiye sularına giriş yapan mayınlarla ilgili olarak, “Mayınlar kasıtlı mı bırakıldı diye şüphelerimiz var. Belki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde de bu mayınlar bırakılmış olabilir. Bizi sıkıştırmak için…” değerlendirmesinde bulundu.

“NATO gemilerini Karadeniz’e sokmak için mi?” 

Bakan, “B’elki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde bırakılmış olabilir’ diyenler de var. Bizi sıkıştırmak için. Ama biz Montrö kurallarına bağlı kalacağız. Karadeniz’e savaş gemilerini sokmayacağız” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER