A3 Haber

Erdoğan’dan gençlere: Hayata gözlerini AK Parti döneminde açmış bir nesilsiniz

Erdoğan’dan gençlere: Hayata gözlerini AK Parti döneminde açmış bir nesilsiniz

Erdoğan’dan gençlere: Hayata gözlerini AK Parti döneminde açmış bir nesilsiniz
Nisan 22
20:59 2022

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurdunda düzenlenen iftar programında gençlere seslenerek, “Hayata gözlerini AK Parti döneminde açmış bir nesilsiniz” açıklamasında bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mimar Sinan İftar Buluşması etkinliğinde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Bir yandan ideolojik gerilimlerin ve kavgaların, diğer yandan ise yoksulluk. Hepsinin üzerine bir de 12 Eylül darbesinin altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık.
  • Birçoğunuz birçok hizmet ve eseri belki de bilmiyorsunuz. Yavuz Sultan Köprüsü’nün başlangıcı ile bitişini çoğunuz bilmiyorsunuz. Osmangazi Köprüsü’nün başlangıcı ve bitişini bilmiyorsunuz. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun başlangıcı bitişini belki de bilmiyorsunuz. Bir zamanlar İstanbul’dan İzmir, buradan yola çıktığınızda İzmir’e varış şöyle kilometreler, saatlerle baktığınızda 6-7 saat. Ama şimdi 3 saatte İstanbul-İzmir. Bu mesafeyi kat edebiliyoruz.

“Yap-işlet-devlet” savunması 

  • Aynı şekilde 18 Mart Çanakkale Köprüsü dünyada bir ilk. Bunu başardık. 2,5 milyar Euro ile bunu bitirdik. Hangi usulle, yap-işlet-devret anlayışıyla bitirdik. Kasamızdan para çıkmadan getirilen krediyle bitirildi. Belli bir süre bu yüklenici firma Kore ve Türkiye olmak üzere burayı işletecekler ondan sonra da Türkiye’nin kendisine teslim edecekler. İşte bu bir maharettir. Bizden öncekiler bunu niye yapmadılar?

Kredi ve burs ödemeleri tarihi

  • Kredi ve burs ödemelerini mayıs ayı için bu ayın(Nisan) 25’inden itibaren yatıracağız.
  • 10 öğrenciden sadece 1 tanesi üniversiteye girebiliyordu ama şimdi 10’da 10… Nereden nereye? Açıkta bırakmıyoruz kimseyi. Biz önce üniversite sayımızı 78’den 207’ye çıkardık. Şu anda üniversitemizin olmadığı bir il yok. İş bilenin, kılıç kuşananın. Hani İbrahim Tatlıses, diyor ya Hakkari ile ilgili üniversite sorulduğu zamanda; ‘Oxford vardı da gitmedik mi?’ dedi. (Tatlıses bu konuşmada, ‘Urfa’da Oxford mudur nedir işte, okul yoktu ki biz okuyalım’ demişti.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER