A3 Haber

Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı: Tarihin en kötü belediye başkanı

Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı: Tarihin en kötü belediye başkanı
Nisan 30
17:52 2022

Tutuklanan İBB çalışanının üzerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tarihin en kötü belediye başkanı” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir İBB çalışanının terörden tutuklanmasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı. Soylu, “Devlet teröristin de ona yataklık yapanın da peşindedir” dedi.

Kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Soylu, “İstanbullu 3 yıldır yanan, şoförsüz yürüyen araçları; kar altındayken balıkçıda kalkan yiyen, işinden çok tatilde olan beceriksizleri gördü. 3 yıldır İstanbul’da gevezelikten başka hiçbir iş yapmayan tarihin en kötü belediye başkanı!” ifadeleriyle, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı.

Soylu, mesajının devamında ise, “Devlet de Millet de HDPKK ile koyun koyuna olanı affetmez. Teröristin de ona yataklık yapanın da peşindedir. Teröristi yattığı yatağından da yanından da alırız. Demedi demeyin…” ifadelerini kullandı.

Soylu, “İBB’ye işe aldığı teröristi, yakalamamızdan şikayetçi yüzsüz! Türk Polis Teşkilatı’na teröristi yakaladığı için iftira atan cahil; sana haber verselerdi de, ortakların HDPKK’ya ispiyonlayıp, teröristi kaçırtsa mıydın?” dedi.