A3 Haber

ABD ile Ermenistan arasında nükleer işbirliği anlaşması imzalandı

ABD ile Ermenistan arasında nükleer işbirliği anlaşması imzalandı

ABD ile Ermenistan arasında nükleer işbirliği anlaşması imzalandı
Mayıs 02
22:41 2022

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Stratejik Sivil Nükleer İşbirliğine ilişkin anlaşma imzaladı.

Defence Flash News’in haberine göre Blinken ve Mirzoyan, ABD-Ermenistan arasında Stratejik Sivil Nükleer İşbirliğine ilişkin Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladı. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, “Bu toplantıların amacı, ABD ve Ermenistan arasında işbirliğini sürdürmek için ilişkilerimizi derinleştirmek ve güçlendirmektir, stratejik diyalog başlatmaktır. Bu, ABD ve Ermenistan’a yeni işbirliği yolları açıyor. İkili ilişkimizi güçlendiriyor” dedi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan da, “Bu yıl, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 30. yıl dönümünü. Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi ortak değerlere dayalı güçlü ilişkiler kurduk. Şimdi de demokratik reformlarımıza, adalet reformlarımıza, bankacılık ve savunma alanlarındaki işbirliğini derinleştirmenin yollarına bakıyoruz. ABD’nin reformlarımızı destekleme çabalarını ve Ermenistan enerji sektörünü geliştirme desteğini takdir ediyoruz. Burada Sivil Nükleer İşbirliğimize yönelik mutabakat zaptını imzalamaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER