A3 Haber

İmamoğlu’ndan “fotoğraf” tepkilerine yeni yanıt: Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider, hiç umurumda değil

İmamoğlu’ndan “fotoğraf” tepkilerine yeni yanıt: Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider, hiç umurumda değil

İmamoğlu’ndan “fotoğraf” tepkilerine yeni yanıt: Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider, hiç umurumda değil
Mayıs 07
09:34 2022

Aralarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, Akif Beki’nin de olduğu gazetecilerle çekilen Karadeniz gezisi fotoğrafı hakkında yapılan eleştirilere yanıt veren İmamoğlu, “Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idamlarının 50. yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen “Tam Bağımsız Türkiye Yolunda Denizlerin Sonsuzluğa Uzanışının 50. Yıl Dönümü Anma Etkinliği’ne” katıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamuoyunda tartışma yaratan İBB otobüsündeki fotoğraf hakkında, “Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Benimle aynı düşündüğünü söyleyen, anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdığının farkında olmayanlar da olabilir bunların içerisinde. Farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil” dedi.

İmamoğlu, “Şunun için bunu söylüyorum. Bu kadar büyük idealleri, olayları bu heyecanla konuşurken küçük detaylar üzerinden o davayı güden insan… Ya da yarın başka bir dostumuzun başına gelebilir, fark etmez. Ya bu insan ne yapmak istedi? Daha anlamadan, anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum” diye devam etti.

İmamoğlu, “Çünkü, bizim başarmaktan başka şansımız yok. Benim can ciğer yol arkadaşım Tayfun, Silivri’de 18 yıl hapis cezası almış yatıyorken, onunla beraber diğer arkadaşları da 18 yıl vatanını sevmekten, mesleğini yapmaktan başka hayatında başka ideali olmayan bu kardeşimin bu hukuksuzluğa uğradığı bir haftada, bir fotoğraf üzerinden, bir takımın renkleri üzerinden kavram üretmeye çalışanların aklını, şaşarak izliyorum” dedi.

Ne olmuştu?

İmamoğlu’nun Karadeniz turunda aracına kabul ettiği gazeteciler arasında muhalefete yönelik provokatif söylemleriyle ünlü Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök ve Akif Beki gibi isimlerin yer alması tepki çekmişti. Özellikle seçim döneminde İmamoğlu’nu destekleyen geniş bir kesim de tepki gösterenler arasında yer almıştı.

About Author

Ege

Ege

Related Articles

TÜM HABERLER