A3 Haber

Hülya Elkoca cinayeti: Uzaklaştırma kararının bittiği gün öldürülmüş

Hülya Elkoca cinayeti: Uzaklaştırma kararının bittiği gün öldürülmüş

Hülya Elkoca cinayeti: Uzaklaştırma kararının bittiği gün öldürülmüş
Mayıs 09
13:58 2022

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde birlikte yaşadığı 42 yaşındaki Hülya Elkoca’yı tabanca ile vurarak öldüren 59 yaşındaki Mehmet Arslan’ın cinayeti, hakkında verilen uzaklaştırma kararının bittiği gün işlediği ortaya çıktı.

Yenişehir Mahallesi’nde ilk evliliğinde 3 çocuğu olan Hülya Elkoca, yedi yıl önce terzilik yapan Mehmet Arslan ile birlikte yaşamaya başladı. Bu beraberlikten 1 çocukları olan çift, son yıllarda birçok kez tartışıp kavga etti. İddiaya göre, sık sık savcılığa başvuran Hülya Elkoca, Mehmet Arslan hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Son olarak 3 ay uzaklaştırma alan Mehmet Arslan, kararın sona erdiği 6 Mayıs’ta Hülya Elkoca’yı evinde down sendromlu çocuğunun gözü önünde tabancayla vurdu. Hülya Elkoca kanlar içinde yere yığılırken, Mehmet Arslan polisi arayarak “Karımı öldürdüm” dedi.

Vurdu, başında bekledi

Polis gelene kadar Hülya Elkoca’nın başında bekleyen Mehmet Arslan, gözaltına alındı. Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Hülya Elkoca ise hayatını kaybetti. Hülya Elkoca’nın kardeşi Deniz Elkoca da ablasının ayrılmak istediği için öldürüldüğünü söyledi.

Ölüm korkusu yaşayan ablasının sık sık uzaklaştırma kararı aldırdığını belirten Elkoca “Olay günü, polisler bana ablamın yaşadığını söyledi. Fakat sedyeyle kanlar içerisinde indirilirken gördüm. Ablam vurulduğu zaman yanında 19 yaşındaki down sendromlu çocuğu da varmış” dedi.

İiraf etti, tutuklandı

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve sorgusunda çocuğunu göstermediği için Hülya Elkoca ile tartışıp öldürdüğünü itiraf eden Mehmet Arslan da nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Öte yandan Hülya Elkoca’nın 4 çocuğuna, Aile Sosyal Politiklar İl Müdürlüğü’nce psikolojik destek verildiği belirtildi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER