A3 Haber

AKP’li Cahit Özkan: 2023’te tarihi rekorla ipi göğüsleyeceğiz, yüzde 75’in üzerine çıkacağız

AKP’li Cahit Özkan: 2023’te tarihi rekorla ipi göğüsleyeceğiz, yüzde 75’in üzerine çıkacağız
Mayıs 14
21:42 2022

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, katıldığı YouTube programında 2023 seçimlerinde yüzde 75’in üzerinde oy almayı beklediklerini söyledi.

Armağan Çağlayan’ın Youtube platformunda yayınladığı “Zor Ama Yine de Sor” programına bu hafta AKP’li Cahit Özkan katıldı.

“Avrupa’da bir vatandaşın yaşayacağı ortalama evin aylık kirası 1.500-1.700 avro olabiliyor. Değişik ihtiyaçları da değerlendirdiğimiz zaman, Avrupa’da ay sonuna artı bakiye ile kalabilmesi, tasarruf edebilmesi mümkün değil” diyen Özkan’a Armağan Çağlayan, “Türkiye’de mümkün mü?” sorusunu yöneltti. Özkan, “Bakınız şimdi bizi troller bekliyorlar, hemen üzerimize gelecekler. Türkiye’de de asgari ücretli açısından sıkıntının varlığının farkındayız ancak Avrupa’da 1.500 avro ile bir ay kirada oturabilirken Türkiye’de 125 avro ile oturabilirsiniz” dedi.

Seçim anketlerinde çıkan sonuçlar hakkında yorum yapan Özkan şunları söyledi:

Biz diyoruz ki, inşallah 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75’in üzerine çıkacağız. Zaten elbette amacınız seçimleri kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmalı.

Ben AK Parti grup başkan vekili olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, siyasetinin acaba yüzde yüz vatandaşımız neden bizi desteklemiyor? Bu arzuyla bu hedefle siyaset yapıyoruz.

“Yüzde 75 dedi, bu hangi kafada” diye soruyorlar. Biz de diyoruz ki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakı olarak yüzde 75’i hedeflemekten daha doğal ne var? Birileri yüzde 23 oy alarak yüzde 50 artı 1 almayı hedefliyor. Kimse yüzde 23’den yüzde 50’ye nasıl gidiyorsun diye sormuyor. Yüzde 53 oy alan ittifakın yüzde 75 oy alma hedefine hayalperestlik olarak bakıyor.

Parlamenter Sisteme geri dönme fikrini Selahattin Demirtaş’tan daha fazla savunan olmadı, neden altılı masada yok? Selahattin Demirtaş’ı değil, eş başkanını getirsinler masaya. Neden yok? Demirtaş’ın partisinin temsil ettiği başkanlık sistemine hayır, başkan yaptırmayacağız diyen parti HDP’dir. HDP o masada yoksa, o zaman o masa eksiktir. Eğer HDP’yi PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu saklamak için almıyorlarsa bu da ahlaksızlıktır.

HDP masada olmalı. Milletimiz bunu kabul ediyor. Masada varlar, hatta masanın ayağı olmuşlar. En güçlü yerde onlar. Onları bir araya getiren bu anlayış, HDP’nin anlayışıdır. Sezai Temelli, Ankara ve İstanbul belediye başkanları bu koltuklarda HDP oy verenlerin ve PKK’ya gönül verenlerin oylarıyla oturuyorlar dedi. Cevap geldi mi?