A3 Haber

Evli olduğu kadını katledip kaçmıştı: Bir buçuk yıl sonra bir başka kadını taciz edince yakalandı

Evli olduğu kadını katledip kaçmıştı: Bir buçuk yıl sonra bir başka kadını taciz edince yakalandı

Evli olduğu kadını katledip kaçmıştı: Bir buçuk yıl sonra bir başka kadını taciz edince yakalandı
Mayıs 18
19:21 2022

İstanbul Silivri’de eşi Sarıgül Hamarat’ı öldürüp intihar görüntüsü veren, hakkında açılan davada hapis cezası alınca ortadan kaybolan 41 yaşındaki Yunus Hamarat, ağabeyi İmam Hamarat’ın kimliğiyle bir buçuk yıl sonra Muğla’nın Bodrum ilçesinde yakalandı.

Silivri’de yaşayan üç çocuk annesi Sarıgül Hamarat, 3 Ağustos 2018’de müteahhitlik yapan eşi Yunus Hamarat’ın kendisini aldattığını öğrendi. Bunun üzerine çift arasında tartışma çıktı. Eşi tarafından darbedilip evden kovulan Sarıgül Hamarat, geçici olarak kadın sığınma evine yerleştirildi. Sarıgül Hamarat’ın ağabeyi Alican Sönmez ile eşinin ağabeyi İmam Hamarat, araya girip çifti barıştırdı.

Evine dönen Hamarat ile eşi arasında yeniden tartışmalar yaşandı. Yunus Hamarat 6 Ağustos’ta kendine ait cip ile eşini ormanlık alana götürüp, göğsüne ateş ederek tek kurşunla öldürdü.

Ellerini yıkadıktan sonra tabancayı ölen eşinin eline tutuşturarak bir el ateş ettirdi. Daha sonra da jandarmayı aradı.

Yunus Hamarat, jandarmadaki ifadesinde eşinin intihar ettiğini iddia etti. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın ardından Yunus Hamarat hakkında ‘eşini tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı. Hamarat, Silivri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki savunmasını eşinin intiharı üzerine kurdu. 9 Ocak 2019’da suç vasfının değişebileceği gerekçesiyle Hamarat’ın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Karar çıktı, ortadan kayboldu

Sarıgül Hamarat’ın cinayete kurban gittiği Yunus Hamarat’ın yaptığı telefon görüşmeleri ve WhatsApp yazışmaları ile çözüldü. Mahkeme davayı 10 Kasım 2020 günü karara bağladı. Yunus Hamarat’a müebbet hapis cezası verildi. Hamarat, mahkemenin bu kararının ardından ortadan kayboldu.

İki gün önce N.T. isimli kadın, “İmam Hamarat” isimli kişinin kendisini taciz ettiği gerekçesiyle polise suç duyurusunda bulundu. Bodrum Asayiş Büro Amirliği ekipleri taciz şüphelisini yakalamak için bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan çalışmada, taciz şüphelisinin 2018 yılında eşini öldüren Yunus Hamarat olduğu ve ağabeyinin kimliğini kullandığı tespit edildi.

Yunus Hamarat’ın, dün öğle saatlerinde Yalıkavak’a taksi çağırdığı belirlenince polis harekete geçti. Bir polis memuru, taksinin şoför koltuğuna geçip, Hamarat’ı almaya gitti. Yunus Hamarat, taksiye bindi. Polis ekipleri, meslektaşlarının kullandığı taksiyi takibe aldı. Bir süre sonra taksi durdu, ekipler, Yunus Hamarat’ı gözaltına aldı.

Kaçtıktan 18 ay sonra Bodrum’da yakalanan Yunus Hamarat, ağabeyi İmam Hamarat’ın kimliğini kullandığını itiraf etti. Hamarat’ın bir süre önce Bodrum’a geldiği ve inşaat işiyle uğraştığı belirtildi.

Yunan adalarına kaçtı

Bu arada, eşini öldürdükten sonra yurt dışına çıktığı ileri sürülen Yunus Hamarat’ın, hep Türkiye’de bulunduğu, Bodrum’a gelme nedeninin de kaçak göçmenler gibi Yunan adalarına kaçmak olduğu belirtildi. Hamarat, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER