A3 Haber

İGA’nın eski CEO’su itiraf etti: Atatürk Havalimanı’na kapatma garantisi verilmiş!

İGA’nın eski CEO’su itiraf etti: Atatürk Havalimanı’na kapatma garantisi verilmiş!

İGA’nın eski CEO’su itiraf etti: Atatürk Havalimanı’na kapatma garantisi verilmiş!
Mayıs 21
09:41 2022

Atatürk Havalimanı açılışının 110’uncu yılında bir yok edilme girişmişiyle karşı karşıya. Yıkıma yönelik tepkiler artarak devam ederken,  İstanbul Havalimanı’nın işleten eski İGA CEO’su Hüseyin Keskin, “İhale şartnamesine göre, bizim kira sürecimizin başlaması için, Avrupa yakasında başka havalimanı olmaması gerekiyor” itirafında bulundu.

İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nın yolcu trafiğine kapatılması ve bir pistinin kırılarak millet bahçesine dönüştürülmesine yönelik proje tartışılmaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için Atatürk Havalimanı’nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?” diye sormuştu.

İstanbul Havalimanı’nı yapıp işleten İGA şirketinin eski üst düzey yöneticisi olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Bloomberg HT’nin ‘Atatürk Havalimanı neden kapatılıyor’ sorusuna yanıt verdi.

Keskin “İhale şartnamesine göre bizim kira sürecimizin başlaması için İstanbul’da Avrupa yakasında başka bir havalimanının faaliyette olmaması gerekir. Belki belirli zorunluluklar dahilinde, mesela genel havacılık, özel jetlerle yapılacak uçuşlar bir müddet devam edebilir. Ama havacılık olmayacak” dedi.

“Atatürk Havalimanı’nda havacılık olmayacak”

İhale şartnamesine göre, İGA’nın kira sürecinin başlaması için, İstanbul’un Avrupa yakasında başka bir havalimanının faaliyette olmaması gerektiğini ifade eden Hüseyin Keskin, “Belki belirli zorunluluklar dahilinde, mesela genel havacılık, özel jetlerle yapılacak uçuşlar bir müddet devam edebilir. Ama havacılık olmayacak.” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER