A3 Haber

Pençe-Kilit operasyonunun icra edildiği bölgede bir asker daha yaşamını yitirdi

Pençe-Kilit operasyonunun icra edildiği bölgede bir asker daha yaşamını yitirdi
Mayıs 29
00:06 2022

MSB, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Hasan Çatal’ın yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Hasan Çatal’ın yaşamını yitirdiğini, bir personelin yaralandığını bildirdi.

MSB’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 28 Mayıs 2022 tarihinde teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Hasan Çatal şehit olmuş, bir personelimiz de yaralanmıştır. Yaralı personelimiz derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.

Uzman Çavuş Hasan Çatal’ın acı haberi, memleketi Konya’nın Ilgın ilçesinde oturan Zeynep ve Zekeriye Çatal çifti ile eşi Zeynep Çatal’a verildi. Eve Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeye geldi. Çatal’ın bir erkek ve bir kız çocuğu olduğu öğrenildi. (DHA)