A3 Haber

Galata Kulesi’nin önünde tekbir getirip kendini yaktı

Galata Kulesi’nin önünde tekbir getirip kendini yaktı

Galata Kulesi’nin önünde tekbir getirip kendini yaktı
Mayıs 31
20:32 2022

İstanbul Taksim’de bulunan Galata Kulesi’nin önünde bir kişi kendini yaktı. İstanbul Valiliği, Galata Kulesi yakınında bir kişinin üzerine yanıcı madde dökerek kendisini yakma teşebbüsünde bulunmasına ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi

Alevler içerisinde kalan kişi kollarını havaya kaldırarak yandı. Çevredeki yurttaşlar yanan kişiye yangın tüpü ile müdahale etti.

Yangın tüpü ile söndürülen kişi, “Allah-u Ekber” diye bağırmaya devam etti.

Yangın tüpüyle müdahale edildi

Beyoğlu’ndaki Galata Kulesi’nin hemen karşısında yer alan kafelerin olduğu alanda bir kişi kendini yaktı. Elinde orak bulunan kişi alevler içerisinde yanarken çevredekiler durumu ilk başta gösteri sandı. Saniyeler sonra çevredeki işletmelerden yangın tüpü ile müdahale edildi. Yaralı halde bulunan kişi için bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Vallik’ten açıklama

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, saat 18.30 sıralarında Beyoğlu ilçesi Galata Kulesi yakınında Konya ili Meram ilçesi nüfusuna kayıtlı A.C.T.P. adlı kişinin üzerine döktüğü yanıcı maddeyle kendisini yakma teşebbüsünde bulunduğu belirtildi.

Çevredeki vatandaşların müdahalesiyle üzerindeki alevler söndürülerek 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye sevk edilen kişinin tedavisine devam edildiği aktarılan açıklamada, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Öte yandan, vücudunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar olan söz konusu kişinin hayati tehlikesinin sürdüğü, yanındaki poşetten çıkan plastikten orak ve tabletin de muhafaza altına alındığı öğrenildi.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER