A3 Haber

Yangını “ezan okuyarak” söndürmeye çalıştılar: Market küle döndü…

Yangını “ezan okuyarak” söndürmeye çalıştılar: Market küle döndü…

Yangını “ezan okuyarak” söndürmeye çalıştılar: Market küle döndü…
Haziran 05
12:01 2022

Pakistan’ın Karachi kentinde bir süpermarkette çıkan yangın bulunduğu çok katlı bir binayı sardı. Bölge halkının yangını söndürmeye çalışmak yerine ezan okuduğu görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

2 Haziran günü meydana gelen olayda, çok katlı bir binanın bodrum katındaki süpermarkette yangın çıktı. Bölgeden dumanlar yükselirken, binada yaşayanların çoğu kendilerini dışarı attı. Ancak hasta ve yaşlı bazı kişilerin yangında mahsur kaldığı bildirildi. Çevredekiler hemen itfaiyeye haber verirken, itfaiyecilerin olaya müdahale ettiği sırada çekilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Bir kişi yaşamını yitirdi

Haberlere göre süpermarkete iş görüşmesine giden bir kişinin boğularak yaşamını yitirdiği belirtildi. İtfaiye uzun uğraşlar sonucu yangını söndürürken, marketin üst katlarında oturanlar farklı bir yönteme başvurdu. Bina çevresinde toplananlar ezan okuyarak yangını söndürmeye çalıştı.

Sosyal medyada gündeme oturdu

Sosyal medyada kısa sürede yayılan videoyu ilk paylaşan isim İngiltere’de yaşayan Pakistanlı Imtiaz Mahmood oldu. Mahmood, “Dün Karaçi’de Jail Chowringhee yakınlarındaki bir süpermarkette yangın çıktı. Yangını söndürmek için kolektif bir şekilde ezan okundu. Ancak işe yaramadı” ifadelerini kullandı.

Bazı kişiler ise Pakistan halkına destek oldu ve zor zamanlarda ezan okumanın işe yarayacağını savundu. Halkın, yangın sırasında verdiği tepkinin “normal” olduğunu belirtti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER