A3 Haber

Kulis: Nebati’nin “Dar gelirlileri düşünmedik” itirafı Erdoğan’ı kızdırdı

Kulis: Nebati’nin “Dar gelirlileri düşünmedik” itirafı Erdoğan’ı kızdırdı

Kulis: Nebati’nin “Dar gelirlileri düşünmedik” itirafı Erdoğan’ı kızdırdı
Haziran 07
08:37 2022

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin AKP’nin Kızılcaham kampındaki, “Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar” sözleri, dünkü Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında da gündemdeydi.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun edindiği kulis bilgisine göre, Nebati’nin dar gelirliler ile ilgili yaptığı açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdırdı. Erdoğan’ın, toplantıda Nebati’ye, “iktidarın bugüne değin dar gelirliler ile ilgili çeşitli destek ve yatırımlar yaptığını, bu nedenle kendisinin açıklamasında bu yatırımların göz ardı edildiğini ve bu nedenle Nebati’nin sözlerine tepki gösterdiği” ileri sürüldü.

Bu nedenle Nebati, saat 14.50’de başlayan toplantı sürerken 15.30’da, sosyal medya hesabından yeni bir değerlendirme yapmak zorunda kaldı ve ekonomi politikalarının esasının “yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyümeyi sağlamak, yüksek katma değerli üretimi teşvik ederek ürettikçe büyümek ve büyümenin getirilerini toplumun tüm kesimlerine yansıtmak” olduğunu savundu.

Uyguladıkları politikalar ile artan enflasyon karşısında özellikle gelir seviyesi düşük yurttaşların alım gücünü korumak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Nebati, “Bundan sonraki süreçte de yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak toplumsal refahı artıracak, emeğin ve alın terinin ne kadar değerli olduğunun bilinci ile vatandaşlarımızın gelirlerini artırıcı tüm tedbirleri hayata geçireceğiz” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER