A3 Haber

Eczacıbaşı çalışanlarını taşıyan helikopter kayboldu: İtalya’ya fuara gitmişlerdi

Eczacıbaşı çalışanlarını taşıyan helikopter kayboldu: İtalya’ya fuara gitmişlerdi

Eczacıbaşı çalışanlarını taşıyan helikopter kayboldu: İtalya’ya fuara gitmişlerdi
Haziran 10
09:43 2022

Eczacıbaşı Holding’ten yapılan açıklamada, “İtalya’ya fuar için giden dört arkadaşımızın bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır” denildi. İtalya’nın Toskana-Emilian Apennines bölgesinde kaybola helikopterin arama çalışmalarına İtalya Hava Kuvvetleri de katıldı.

İtalya’da helikopterin radardan kaybolması üzerine araştırma başlatıldı. Eczacıbaşı Holding kayıp holdingte dört çalışanının olduğunu açıkladı.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya’da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.  talyan pilot ile birlikte içinde yedi kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca’dan Treviso’ya gitmek üzere havalandığı, ancak Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir.   İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir. Olayın duyulmasının ardından, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya’da görev yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya’daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya’daki ekiplerimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir. En kısa zamanda iyi haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız.

İtalya Hava Kuvvetleri de aramalara katıldı

İtalya’nın Toskana-Emilian Apennines bölgesinde kaybolan ve içinde dördü Türk pilot dahil yedi kişinin bulunduğu helikopterin, arama kurtarma çalışmalarına İtalya Ulusal İtfaiyesi ve Ulusal Alp Kurtarma Ekiplerinin yanı sıra İtalya Hava Kuvvetleri de katıldı.

Yetkililer, Capannori Lucca Tassignano havaalanından yerel saatle 09.30 civarında yola çıkan helikopterin en son Pievelago kenti yakınlarında Modena bölgesinde bulunduğu ifade edildi. Bu nedenle aramanın, bölgedeki küçük San Pellegrino kasabası ile Piandelagotti arasındaki Apenin sırtına odaklandığını ifade edildi. Bölgenin nispeten ıssız ve engebeli olması sebebiyle Ulusal Alp Kurtarmaya bağlı 24 gönüllüden oluşan yer ekibinin, araştırmayı yerden yürüttüğü belirtildi. İtalya Hava Kuvvetleri’ne bağlı helikopterin ise arama çalışmalarına havadan devam ettiği kaydedildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER