A3 Haber

Kulis: Akşener, “Yemin billah ediyorum, aday olmayacağım” dedi

Kulis: Akşener, “Yemin billah ediyorum, aday olmayacağım” dedi

Kulis: Akşener, “Yemin billah ediyorum, aday olmayacağım” dedi
Haziran 10
17:20 2022

İYİ Parti lideri Akşener’in, “yemin billah ediyorum” diyerek cumhurbaşkanlığı adayı olmayacağını kesin bir dille aktardığı öne sürüldü. Söz konusu kulis, İYİ Partili kurmaylara dayandırıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Yemin billah ediyorum” diyerek cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda tüm kapıları kapattığı öne sürüldü.

Habertürk yazarı Muhrrem Sarıkaya’nın İYİ Partili kurmaylara dayandırdığı kulisine Meral Akşener, “Bir daha söylüyorum, yetmedi yemin billah ediyorum; ben bu seçimde Cumhurbaşkanlığı’na kesinlikle aday olmayacağım” ifadelerini kullandı.

Sarıkaya’nın yazısında şu ifadeler kullanıldı:

“Kurmaylarının aktardığına göre, yakın geçmişte yaptığı bir toplantıda da hedefinin başbakanlık olduğunun altını bir daha çizmiş. ‘Yemin billah ediyorum…’ deyip eklemiş:

Benim Cumhurbaşkanlığı’na adaylığım gibi bir şık yok; öldü o şık. Bir daha söylüyorum, yetmedi yemin billah ediyorum; ben bu seçimde Cumhurbaşkanlığı’na kesinlikle aday olmayacağım. Böyle bir şey olmayacak, hayatta olması da mümkün değil…

Bu söz Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak baktığı anlamına gelir mi?

Verilen yanıt açık:

‘Erdoğan’ın karşısında kim önde çıkıyorsa onun sonuna kadar arkasında oluruz; kim olduğuna bakmayız… Bizim de şu olsun diye bir şartımız, verilmiş sözümüz, kişilere yönelik bir tercihimiz yok…

Anlaşılan o ki bütün anketlerde oyu en çok yükselen parti iken, kendi üzerlerinden tartışma alanı yaratılmasının önüne geçme konusunda kararlı.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER