A3 Haber

Erdoğan: Bir tereddüt yok, 2023’ü alacağız

Erdoğan: Bir tereddüt yok, 2023’ü alacağız

Erdoğan: Bir tereddüt yok, 2023’ü alacağız
Haziran 16
13:22 2022

MKYK toplantısında gündemi değinen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililere seslenerek, “2023’ü alacağız. Bu konuda bir tereddüt yok, bir şüphe yok. Zihnimizde soru işareti yok” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan MKYK toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Türkiye gazetesinin haberine göre, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in polise yumruk atmasının da değerlendirildiği toplantıda Erdoğan, “Bunlar dokunulmazlık zırhına bürünerek böyle bir şey yapıyorlar. Bu hak değil. Bunlara hukuki yönden gereği yapılacak” diye konuştu. Toplantıda, Erdoğan’ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a süreci takip edip etmediğini sordu. Bunun üzerine Bakan Bozdağ’ın, sürecin yakından takip edildiğini vurguladığı, Aydeniz’in 80’e yakın fezlekesinin bulunduğunu ifade ettiği öğrenildi.

“Kendi aralarında birbirlerine düştüler”

Ayrıca, 6’lı masayla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan “Buradan bir şey çıkmaz. Kendi aralarında birbirlerine düştüler. Son manevraları birbirlerinin açıklarını kapatmaya yönelik. Bir türlü adaylarını belirleyemediler. Kim ne yaparsa yapsın biz yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“2023’ü alacağız”

Sahadan geri dönüşlerden memnun olduğunu dile getiren Erdoğan’ın “Van ziyareti güzel geçti. 2023’ü alacağız. Bu konuda bir tereddüt yok, bir şüphe yok. Zihnimizde soru işareti yok. Vatandaşımıza dokunalım, insana dokunalım, sokakta ve mahallede, çarşıda ve pazarda olalım. Kazanamayacağımız gönül, telafi edemeyeceğimiz kırgınlık yok” dediği öğrenildi.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER