A3 Haber

AKP’de “kral çıplak” kavgası: Bahçeli’den Mehmet Metiner’e destek telefonu

AKP’de “kral çıplak” kavgası: Bahçeli’den Mehmet Metiner’e destek telefonu

AKP’de “kral çıplak” kavgası: Bahçeli’den Mehmet Metiner’e destek telefonu
Haziran 17
21:24 2022

MHP lideri Devlet Bahçeli, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın “kral çıplak” sözleri üzerine AKP’li Mehmet Metiner tepki göstermesi üzerine AKP içinde çıkan kavgaya taraf oldu. Bahçeli, Metiner’i arayarak desteğini bildirdi.

AKP’lileri eleştiren sözleri nedeniyle eski Başbakan Yardımcısı ve Meclis Başkanı Bülent Arınç’ı eleştiren Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner’e dikkat çekici bir destek geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Metiner’i arayarak desteğini sundu. Sosyal medya hesabından Bahçeli’nin kendisini aradığını duyuran Metiner, “Az önce MHP’nin bilge genel başkanı saygıdeğer Devlet Bahçeli aradı. Destek sözleri benim için onurların en büyüğüdür. Kendisine en kalbi şükranlarımı hürmetle arz ederim” ifadeleriyle memnuniyetini dile getirdi.

Ne olmuştu?

Bülent Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıda “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir” ifadelerini kullanmıştı.

Mehmet Metiner ise “Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Yeter artık yani. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar” dedi.

Bülent Arınç ise Twitter hesabından yaptığı “Kifayetsiz muhteris ve müfteri Metiner, sözüm sana!” başlıklı açıklamayla tepki gösterdi. Arınç, Metiner için, “İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil. Sanma ki yalan ve iftiralarını dikkate alıp cevap vereceğim. Seni muhatap almak benim için züldür. Ama! ‘Gerektiği zaman, hadsize haddini bildirmek, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür” ifadelerini kullandı.

İlgili haberler:

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER