A3 Haber

Atatürk Havalimanı arazisinde Bilal Erdoğan detayı: Özel alan ayrıldı

Atatürk Havalimanı arazisinde Bilal Erdoğan detayı: Özel alan ayrıldı

Atatürk Havalimanı arazisinde Bilal Erdoğan detayı: Özel alan ayrıldı
Haziran 18
12:32 2022

Millet Bahçesi’ne dönüştürülen Atatürk Havalimanı’nın imar planının içinde bulunmayan bir detay ortaya çıktı. Havalimanı içindeki eski otel binasının okula dönüştürülmesi için ihaleye çıkıldı.  Planda ayrıca Başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı Etnospor için de alan ayrıldı.

Millet Bahçesi’ne dönüştürülen Atatürk Havalimanı’nın imar planının içinde bulunmayan bir detay ortaya çıktı. Buna göre havalimanı alanında okul yapılacak.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Atatürk Havalimanı’nın alanı içinde bulunan eski otel binasının okula dönüştürülmesi için ihaleye açtı. 1 Haziran’da onay verilen ihaleye son teklif tarihi ise 29 Haziran olarak belirlendi. Sözleşmenin imzalanmasının ardından ihaleyi alan şirket 15 gün içerisinde inşaata başlayacak. Yüklenici şirket yer tesliminden itibaren 350 takvim gününde binayı okula dönüştürüp teslim edecek.

İhale şartnamesinde yapılacak işlerin özeti ise şu şekilde yer aldı:

“Eski otel kompleksi dönüştürülecek” 

  • Atatürk Havalimanı Eski Otel Kompleksinin Eğitim Tesisine dönüştürülmesi kapsamında muhtelif kısımlardaki duvar, tavan, döşeme imalatlarının tadilatı ve yenilenmesi; cam, ahşap, alüminyum vb. imalatların yapılması, mutfak; inşaat ve mekanik imalatların tadilatı ve yeni imalatların yapılması ile elektrik, elektronik, mekanik tesisatların tadilatı ve yeni imalatların yapılması… Yukarıda bahsedilen hususlar işle ilgili özet bilgiler olup, burada bahsi geçmeyip proje ve şartnamelerde yer alan diğer imalatlarda iş kapsamında olacaktır.

İmar planında yok

Ancak Millet Bahçesi’nin imar planları incelendiğinde her bir okulun bulunmadığı görülüyor. Planlamada, 2 milyon 818 bin 979 metrekarelik alan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi, 175 bin 500 metrekarelik alan hastane, 443 bin metrekarelik alan sosyal tesis alanı, 870 bin 103 metrekarelik alan kültürel tesis alanı, 52 bin 418 metrekarelik alan cami, 570 bin 503 metrekarelik alan fuar alanı olarak tanımlandı.

Etnospor alanı da var

Planlar incelendiğinde her bir okulun bulunmadığı görülüyor. Planlamada, 2 milyon 818 bin 979 metrekarelik alan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi, 175 bin 500 metrekarelik alan hastane, 443 bin metrekarelik alan sosyal tesis alanı, 870 bin 103 metrekarelik alan kültürel tesis alanı, 52 bin 418 metrekarelik alan cami, 570 bin 503 metrekarelik alan fuar alanı olarak tanımlandı. Planda Etnospor için de alan ayrıldığı görüldü. Dünya Etnospor Konfederasyonu, 5. Kültür Festivali’ni de 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştireceğini duyurdu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan yapıyor.

.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER