A3 Haber

Süleyman Soylu devreye girmiş: Bülent Ersoy’a şifreli, asansörlü özel mezar yapılacak

Süleyman Soylu devreye girmiş: Bülent Ersoy’a şifreli, asansörlü özel mezar yapılacak

Süleyman Soylu devreye girmiş: Bülent Ersoy’a şifreli, asansörlü özel mezar yapılacak
Haziran 21
12:50 2022

Şarkıcı Bülent Ersoy’un patronu Fevzi Siverek, sanatçı için 10 metre derinliğinde, asansörlü ve 1.5 milyon TL’ye mal olacak mezar yapılacağını duyurdu. Ersoy’dan sonra Siverek de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun destekleri için teşekkür etti.

Şarkıcı Bülent Ersoy’un yakın dostu ve patronu Fevzi Siverek, Ersoy’un mezarının asansörlü ve 10 metre derinliğinde olacağını duyurdu. “Malumunuz Bülent Ersoy’ un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım çok kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler” diyen Siverek merak edilen sorulara yanıt verdi.

“Ben standarda sığmam ki”

Bülent Ersoy, geçen yıl vefat eden babası Fikret Erkoç’un mezar yerinin kazıldığı sırada yanında bulunan kişilere “Dar değil mi? Eee ben ne olacağım? Ben standarta sığmam ki” şeklinde soru sormuş, bunun üzerine Ersoy’un patronu ve yakın dostu olan Fevzi Siverek de “Sana daha büyük yapacağız” demişti.

Hafta sonu katıldığı bir açılışta Bülent Ersoy’a, gazetecilerin “Mezar yeriniz belli mi? Önceden planladınız mı?” sorusuna, “Sayın İçişleri Bakanı’ndan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli.” demiş ancak detay vermemişti.

Bu konuşma gündem olunca Bülent Ersoy’ un yakın dostu ve patronu Fevzi Siverek Al Sana Haber’ e bağlanarak konu hakkında kimsenin bilmediği detayları canlı yayında açıkladı.

Soylu gereğini yapacağını söylemiş

Fevzi Siverek “Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’ un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım çok kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım adına sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“Asansörde şifreli olacak”

“Bülent Hanım’ a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamışım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansörde şifreli olacak” diyen Siverek, “Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah geçinden versin tabi kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce Hakk’ın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.” deyince Gökay Kalaycıoğlu “Fevzi Ağabey sen bayağı hazırlamışsın Bülent Hanım için her şeyi” dedi.

Siverek “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 Milyon TL tutar” dedi.

Bülent Ersoy’un hastalığı ne? 

Seyhan Soylu ise Fevzi Siverek’ in açıklamalarının ardından Bülent Ersoy’ un mezarı ile ilgili olarak “Türkiye’de ilk defa yapılacak olan hem sade hem de korunaklı olan bir mezara sahip olacak. Bülent Hanım’ın bir rahatsızlığı var. Sevenleriyle paylaşmak istemiyor. Bülent Hanım’ın ağır bir sağlık sorunu olduğunu ve bu nedenden dolayı da tedbiri elden bırakmayıp en sevdiği sevgili Fevzi Siverek’ten özel ricada bulunmuş. Zaman zaman tekerlekli sandalyeye oturmasının sebebi rahmetli Zeki Müren gibi Fil Hastalığı’na yakalanmış olmasıdır. Başka bir sağlık sorunu daha var. Onu da Bülent Hanım’ın ağzından duymanızı isterim. Allah ona şifa versin” diyerek açıklamada bulundu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER