A3 Haber

Parodi videodan hapis cezası almıştı: YouTuber Porçay tahliye edilecek

Parodi videodan hapis cezası almıştı: YouTuber Porçay tahliye edilecek
Haziran 23
18:46 2022

Parodi bir video nedeniyle hapse atılan YouTuber ERkan Porçay için tahliye kararı çıktı.

Yayımladığı “Ezhel Parodi” isimli videodan dolayı hakkında ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek’ suçundan dava açılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni Porçay hakkında tahliye kararı verildi. Avukat Ali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Porçay’ı birkaç saat içerisinde Metris Cezaevi’nden teslim alacağız inşallah. Sevenlerini beklerim” yazdı.

“Bu cezayı kaldırtacağız”

Ali Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

  • Porçay hakkında cezaevi kurulu bugün karar verdi, az önce infaz hakimliğinin de kararı verdiği bilgisini edindik. Kendisini birkaç saat içerisinde Metris Cezaevi’nden teslim alacağız inşallah. Sevenlerini beklerim.
  • Porçay cezaevinden tahliye ediliyor ancak 4 yıl 2 aylık ceza kaldırılmış değil. Karar düzeltme için başvurumuzu yaptık, önümüzdeki günlerde Anayasa Mahkemesi’ne de başvurumuzu yapacağız. Bu cezayı kaldırtacağız ve Porçay’ın hayatına hiçbir etkisi kalmayacak. Fakat bu akıl almaz karara imza atanlar çok pişman olacaklar bu yaptıkları yüzünden. Keşke ben o gün öyle yapmasaydım, bu saçmalığa kalkışmasaydım diyecekler ama geç olacak. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.

İlgili haberler: