A3 Haber

Eski sevgilisinin yüzünü kesen sanığa altı yıl hapis cezası verildi

Eski sevgilisinin yüzünü kesen sanığa altı yıl hapis cezası verildi

Eski sevgilisinin yüzünü kesen sanığa altı yıl hapis cezası verildi
Haziran 23
16:29 2022

Adana’nın Çukurova ilçesinde barışma teklifini reddeden eski sevgilisi 33 yaşındaki A.O.’nun yüzünü ustura ile kesen 31 yaşındaki Sefer Bilal’e “kasten yaralama” suçundan altı yıl hapis cezası verildi. Bilal’in 2018 yılında A.O’ya silahlı saldırıda bulunduğu ve dört ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği öğrenildi.

Çukurova ilçesi, Mahfesığmaz Mahallesi’nde A.O., 2017’de bir arkadaşı aracılığıyla Sefer Bilal ile tanışıp sevgili oldu. Sefer Bilal, iddiaya göre ilişkinin başında A.O.’ya hem psikolojik hem de fiziksel şiddet uyguladı. Bu duruma dayanamayan A.O., beş ay sonra ilişkisini bitirdi ancak Sefer Bilal peşini bırakmadı. Sırtına ve koluna kadının adını yazdırıp, barışmak isteyen Sefer Bilal’nin tekliflerini A.O. kabul etmedi. Barışma isteği bir kez daha reddedilen Sefer Bilal, bu kez A.O.’nun otomobiline kurşun yağdırdı. A.O. saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Kurşunladı, dört ay hapiste kaldı

2018 yılında da A.O. taksiye bindiği sırada Sefer Bilal’nin silahlı saldırısına uğradı. Bacağına dört kurşun isabet A.O. hastaneye kaldırıldı. Gözaltına alınan Sefer Bilal de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. “Kasten yaralama” suçlamasıyla yargılanan Sefer Bilal, dört ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Tahliye edildikten sonra sözlü tacizlerini sürdüren Sefer Bilal, son olarak geçen yıl 28 Kasım’da takip ettiği A.O.’nun bir restorana girdiğini gördü. Sefer Bilal, bir kez daha barışma teklifini kabul etmeyen kadına saldırıp, yüzünü ustura ile kesti. Saldırgan kaçarken, A.O.’nun yüzüne 22 dikiş atıldı.

Gözaltına alınan Sefer Bilal, ifadesinin ardından çıkartıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Sefer Bilal’nin sorgusunda, “Pişmanım, üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum” dediği belirtildi. Bu arada Sefer Bilal’nin, yakaladıktan sonra sosyal medya hesabından “Herkese elveda yakalandım” paylaşımı yaptığı görüldü.

Altı yıl hapis cezası

Sefer Bilal hakkında Adana 29’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bilal, davanın karar duruşmasında, suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini talep etti. Tutuklu sanık Sefer Bilal, “Mahkemece lehime olan hükümlerin değerlendirilmesini talep ediyorum. Hakkımda tahliye kararı verilmesini talep ediyorum. Vereceğiniz karara saygı duyuyorum” dedi. Altı yıl hapis cezasına çarptırılan Bilal’in tahliye talebi ise reddedildi. (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles