A3 Haber

“KYK yurtlarına yüzde 80 zam geldi”

“KYK yurtlarına yüzde 80 zam geldi”

“KYK yurtlarına yüzde 80 zam geldi”
Temmuz 01
22:24 2022

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, KYK’nin yurt ücretlerine yüzde 80 zam yaptığını duyurdu. 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına zam geldiğini duyurdu.

Antmen paylaşımında “KYK yurtlarına yüzde 80 zam geldi. Asgari ücrete sözde bir zam yaptılar, daha zammı vermeden 3 katını geri almaya başladılar” ifadesini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İyi Partili Meclis Üyesi Taylan Yıldız da “Verdiğiniz KYK Kredisi 850TL, yeni yaptığınız zamla beraber sadece yurt ücreti aylık 800TL.” paylaşımını yaptı. İyi Partili Yıldız, “Sırf barınabilmek için mi kredi almış olacaklar ve mezun olunca yüzbinlerce lira geri ödeyecekler” ifadeleriyle duyurduğu zam haberini şöyle paylaştı:

  • Verdiğiniz KYK Kredisi 850TL, yeni yaptığınız zamla beraber sadece yurt ücreti aylık 800TL. Bu gençler neyle yaşayacak? Sırf barınabilmek için mi kredi almış olacaklar ve mezun olunca yüzbinlerce lira geri ödeyecekler?!!! Gerçekten inanamıyorum bu aymazlığa. Yeter.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün 1 Temmuz itibariyle geçerli olan asgari ücreti net 5 bin 500 TL olarak açıklamıştı. 2021-2022 döneminde KYK yurtlarının aylık ücretleri 168 TL ile 300 TL arasında değişiyor.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER