A3 Haber

Yeni asgari ücret açıklandı: Açlık sınırının altında kaldı!

Yeni asgari ücret açıklandı: Açlık sınırının altında kaldı!

Yeni asgari ücret açıklandı: Açlık sınırının altında kaldı!
Temmuz 01
17:22 2022

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 artış yapılarak, 5 bin 500 TL olduğunu söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde yeni asgari ücreti açıklamak üzere kameralar karşısına geçti.

Cumhurbaşkanı, “Asgari ücrete temmuzdan geçerli olmak üzere yüzde 30 oranında artış yapıyoruz. Asgari ücret net 5 bin 500 lira olacak” dedi.

“Enflasyon tüm dünyanın sorunudur”

Erdoğan, 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak asgari ücrete ilişkin basın toplantısında şunları söyledi:

Türkiye bir süredir maruz kaldığı ekonomik tuzaklara karşı kendi programını uygulamaktadır. Önce salgın sonra savaşın bozduğu küresel ekonomik nedenlerle karşı karşıya geldik. En olumsuz sonuçları kurdaki ve enflasyondaki yükseliş olarak yaşadık. Enflasyon tüm dünyanın sorunudur. Ülkemizde enflasyon rakamları farklı tezahür etmektedir. Dünyadaki her gelişmeyi yakından takip ederken önceliğimizi kendi vatandaşlarımızın çözümüne verdik. 4 yıldır uyguladığımız ekonomik programdaki önceliğimiz insanlarımızın umutlarının korunması olmuştur. Bunu büyüme esasına dayalı ekonomi programına göre yapıyoruz. Küresel üretim ve tedarik zincirlerinin çöktüğü dönemde Türkiye kendi ihtiyacını karşılayan bir ülke olarak öne çıkmıştır. Ülkemizi bugünlerde pozitif yönde ayrıştırmayı başardık. Her bir insanımızın refah kaybını telafi edecek tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz. İstihdamın gerilemesine müsaade etmedik.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER