A3 Haber

Savcının görevden alınmasıyla ilgili çarpıcı iddia: Perde arkasından Sedat Peker krizi çıktı…

Savcının görevden alınmasıyla ilgili çarpıcı iddia: Perde arkasından Sedat Peker krizi çıktı…

Savcının görevden alınmasıyla ilgili çarpıcı iddia: Perde arkasından Sedat Peker krizi çıktı…
Temmuz 04
23:23 2022

Ankara Başsavcıvekili Tufan’ın tenzili rütbeyle tayin edilmesinin altından “Sedat Peker” krizi çıktı. Ankara Emniyeti’yle anlaşmazlık yaşayan Tufan için Soylu’nun devreye girdiği öne sürüldü.

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun geçen ay 5 bin hakim ve savcının görev yerini değiştirdiği kararnamenin en sürpriz ismi Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Alparslan Tufan oldu.

DW Türkçe’nin haberine göre Tufan’ın tenzili rütbeyle Ankara Batı Başsavcıvekilliği’ne atanmasının altından Ankara Emniyeti’yle adliye arasındaki ‘Sedat Peker’ krizi çıktı.

Gelecek Partili Selçuk Özdağ’a saldırı soruşturmasında MHP’lilerin tehditlerine ve hedef göstermelerine maruz kalan Alparslan Tufan’ın ‘sürgün’ edilmesi için içişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devreye girdiği öne sürüldü.

İddiaya göre Ankara Emniyeti Organize Suçlar Şubesi, Mersin’de Sedat Peker’le bağlantılı grubu ‘uyuşturucu’ iddiasıyla izlemek istedi. Konu, KOM’dan sorumlu Başsavcıvekili Alparslan Tufan’ın önüne gitti

Tufan, suç yerinin Mersin olduğunu belirterek yetkinin Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nda olduğunu söyledi. Durum Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz aracılığıyla İçişleri Bakanı Soylu’ya iletildi.

Sedat Peker’in Mersin’e gelen uyuşturucularla ilgili suçladığı Soylu da, Bataklık, Atadedeler gibi dosyalara bakan Başsavcıvekili Tufan’ın görevden alınması için kulis yaptı.

Ankara Adliyesi’nde Tufan’a bağlı çalışan bir savcının da Sakarya’ya sürüldüğü ifade edildi.

Sedat Peker’den Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a: Göreceksiniz, yenileceksiniz

Ankara Başsavcı vekili Alpaslan Tufan’ın görev yerinin değiştirilmesinin arkasında organize suç örgütü ldieri Sedat Peker’le ilgili bir soruşturmanın olduğu iddiasının ardından Peker’den peş peşe açıklamalar geldi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a yönelik sert ifadeler kullanan Peker, yarını işaret etti.

Peker’e yakın olduğu öne sürülen Deli Çavuş isimli hesaptan yapılan paylaşımlar şöyle:

  • Ulan bekir bozdağ sen de şanlı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Adalet Bakanı olarak o koltukta oturacaksın. süslü sülünün talimatı ile, devletin namusunu koruyan savcı Sayın Alparslan Tufan’ı görevden alacaksın. Sana yazıklar olsun, sana yazıklar olsun. pambıkören…
  • yarın gündemimizde sen yoksun. 40 yaşından küçük kardeşlerim yarın size öyle bir hikaye anlatacam ki siyasilere neden güvenmemeniz gerektiğini anlayacaksınız. Temiz toplum diyenlere neden güvenmemeniz gerektiğini anlayacaksınız. Maaşı namusu kadar olan gazetecilere…
  • (orijinaller baş tacı) neden güvenmemeniz gerektiğini anlayacaksınız. pambıkören yarın sen izinlisin. Yarın önemli işlerimiz var GÖRÜŞECEĞİZ. Namusunuz yok lan sizin. Bu namussuzlukları görüp de eşine dostuna anlatmayan yani duyulmasını sağlamayanlar ise gelecek…
  • yıllarda ne şekilde anılacağınızı göreceksiniz. Bu konunun hakemliğini tarihe bırakıyorum. Ulan nasıl bir kahpelik yaptıklarını görmüyor musunuz? Arkadaş bu kadar zulüm olmaz demiyor musunuz? Yanlış adam, yanlış zaman, yanlış seçim GÖRECEKSİNİZ YENİLECEKSİNİZ…”

İlgili haberler:

About Author

Ege

Ege

Related Articles

TÜM HABERLER