A3 Haber

“Türkiye’de iç savaş çıkacak” demişti: İçişleri Bakanlığı’ndan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

“Türkiye’de iç savaş çıkacak” demişti: İçişleri Bakanlığı’ndan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

“Türkiye’de iç savaş çıkacak” demişti: İçişleri Bakanlığı’ndan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu
Temmuz 04
11:58 2022

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Ümit Özdağ’ın iç savaş çıkacağı iddiasına ilişkin olarak, “Bunun çok açık iç savaş kışkırtıcılığı olduğunu düşünüyoruz. Ve bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Suriyelilerin ülkelerine bayram iznine gidip geri dönüşü söz konusu değil” ifadelerini kullandı. Ümit Özdağ ise konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyeceğini duyurdu.

Partisinin İl Kongresi’ne katılmak ve kentte bir dizi temasta bulunmak için Aydın’a giden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, burada “Türkiye’de iç savaş çıkacağı” iddiasında bulunmuştu.

Özdağ, şu ifadeleri kullanmıştı:

  • “Ekonomik yaşam, sokaklarımız güvensizleşti. Çeteler oluşuyor. Sonuçta Türkiye’de iç savaş çıkacak. Yüzde kaç ihtimal? Yüzde 100 ihtimal ama mesele ne zaman olacağı. Şu anda 8’inci parti olduğumuzu biliyoruz.
  • Yükselme trendimiz devam ediyor. Öyle bir sonuç alacağız ki; Türkiye çok şaşıracak. Dünyanın şaşıracağını düşünmüyorum. Çünkü ülkede yüzde 1 sığınmacı olduğu zaman, iktidarın oyu yüzde 1,2 düşüyor. Türkiye’de sığınmacı yüzde 10’dur. İktidarın oyu, bu meseleden dolayı yüzde 12’ye düşer. Sabah değişik partilere oy vermek için evden çıkanlar, sandık başına vardıklarında; sandığa giden Suriyelileri görünce Zafer Partisi’ne oy vereceklerdir.”

Çataklı: Suç duyurusunda bulunacağız

Özdağ’ın gündem olan sözlerinin ardından, İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı’dan konuya ilişkin bir açıklama geldi.

Çataklı, Özdağ’ın iç savaş çıkacağı iddiasına ilişkin olarak, “Bunun çok açık iç savaş kışkırtıcılığı olduğunu düşünüyoruz. Ve bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Suriyelilerin ülkelerine bayram iznine gidip geri dönüşü söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Özdağ’dan açıklama

“Türkiye’de iç savaş çıkacak” sözleri sonrası İçişleri Bakanlığı’nın suç duyurusunda bulunacağını açıkladığı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyeceğini duyurdu.

Özdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İçişleri Bakanlığı ‘iç savaş çağrısı yaptığımı’ iddia ederek hakkımda suç duyurusunda bulunacağını açıklamış. Bu ahmak suçlamaya cevabı bugün saat 15.00’de Zafer Partisi genel merkezinde yapacağım basın toplantısı İle vereceğim. Bakalım kim neye hazırlanıyor. Bütün basın davetlidir” dedi.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER