A3 Haber

Bir ilde daha ekmeğe zam geldi: Zam gerekçesini belediye başkanı açıkladı 

Bir ilde daha ekmeğe zam geldi: Zam gerekçesini belediye başkanı açıkladı 

Bir ilde daha ekmeğe zam geldi: Zam gerekçesini belediye başkanı açıkladı 
Temmuz 07
12:28 2022

Kütahya’da, fırınlarda satılan ekmeğe ve Kütahya Belediyesi tarafından üretilen halk ekmeğe zam yapıldı.

Artan üretim maliyetleri nedeniyle bir ilde daha ekmeğe zam geldi.

MHP’li Kütahya Belediyesi, bugünden itibaren geçerli olmak üzere belediye tarafından üretilerek satılan halk ekmek fiyatına zam yaptı.

Yeni düzenlemeye göre, hem fırınlarda hem de belediye tarafından üretilen halk ekmek fiyatlarında artış yapıldı.

Daha önce fırın ve bakkallarda 210 gramı üç liradan satılan ekmeğin fiyatı dört lira olurken, Kütahya Belediyesi tarafından üretilen ve 210 gramı 2,5 liradan satılan halk ekmeğin gramajı 20 gram artırılarak 230 gramı 3,5 liradan satılacak.

Zam gerekçesini belediye başkanı açıkladı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Alim Işık, fiyatların artmasında doğalgaz, işçi maliyeti, un fiyatları ve elektrik fiyatındaki artışların etkili olduğunu söyledi.

Kütahya Belediyesi olarak bu işin halk ekmek büfelerinden satılan ekmekler üzerinde karar vericiyiz diyen Işık, şöyle devam etti:

  • “Yaptığımız sözleşme gereği en az yüzde 20 indirimli ekmek satma yükümlülüğü söz konusu. Buradan yola çıkarak daha önce 210 gram ekmek 2.5 lira iken bugünden itibaren 230 gram ekmek 3.5 TL olacak. Gramaj artırarak 3.5 lira yaptık. Halk ekmek büfelerinde ekmeğin kilosu 19 lira olması gerekirken biz 15 lira 20 kuruştan satılacağı yönünde şekilde karar aldık.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER