A3 Haber

CHP’li Torun’dan Soylu’ya Menderes Belediyesi tepkisi: Bu kadar aciz ve korkaksın

CHP’li Torun’dan Soylu’ya Menderes Belediyesi tepkisi: Bu kadar aciz ve korkaksın

CHP’li Torun’dan Soylu’ya Menderes Belediyesi tepkisi: Bu kadar aciz ve korkaksın
Temmuz 07
17:23 2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın bakanlık tarafından görevden uzaklaştırılmasına tepki göstererek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendi. Torun, “Atanmış Süleyman Soylu, sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, şimdi kendi yetkilerine mi yargıyı çiğniyorsun?” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

Torun, “Atanmış Süleyman Soylu, sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, şimdi kendi yetkilerinle mi yargıyı çiğniyorsun! Sen kimsin de halkın iradesine darbe yapıyorsun?” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, sosyal medya hesabından Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın görevden uzaklaştırılmasına ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  • Dün mahkemede serbest kalan Menderes Belediye Başkanımız, bugün Suçişleri Bakanı’nın talimatıyla görevden alındı. Atanmış Süleyman Soylu, sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, şimdi kendi yetkilerinle mi yargıyı çiğniyorsun!

“O terazide sen de yargılanacaksın” 

  • Sen kimsin de halkın iradesine darbe yapıyorsun? Atanmış Süleyman Soylu; Mahkemenin ‘görevden al’ dediği 2 AKP’li belediye başkanına 6 aydır işlem yapmayıp suç işliyorsun! İşte sen bu kadar aciz, bu kadar korkaksın. Unutursak kalbimiz kurusun: Günü geldiğinde bu millete hesap verecek, o terazide sen de tartılacaksın!

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER