A3 Haber

Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanımızı rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz

Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanımızı rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz

Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanımızı rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz
Temmuz 12
17:17 2022

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Sivas ziyaretinde, “Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın izniyle rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz” diye konuştu.

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, partisinin Sivas İl Teşkilatı’nca düzenlenen bayramlaşma programı için kente geldi.

Buruciye Medresesi’ndeki programa Yıldırım’ın yanı sıra AKP milletvekilleri İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, AKP İl Başkanı Hakan Aksu ile partililer katıldı.

“Önümüzdeki sene üç tane bayramımız var”

Burada partililerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Yıldırım, “Önümüzdeki sene üç tane bayramımız var. Birinci bayramımız, Ramazan Bayramı. Üçüncü bayramımız, Kurban Bayramı. İkisinin arasında da bir bayram daha var; Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın izniyle rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz, cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Sivas, 2023’te yeni rekora var mı, hazır mı? Allah sizleri daim etsin. Birlik, beraberliğimizi bozanlara fırsat vermesin” diye konuştu.

“Cumhuriyet’in 100’üncü yılına ilerliyoruz”

15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümünü de hatırlatan Yıldırım, “Cuma günü 15 Temmuz. 15 Temmuz, ikinci İstiklal mücadelemizin adıdır. O gece bu ülkenin başbakanını, bu ülkenin cumhurbaşkanını öldürmeye kalkıştılar. Milletimizin bayrağını indirmeye, ezanlarını dindirmeye çalıştılar. Ama Sivas’ın yiğidoları, 84 milyon vatan evladı; bu alçak kalkışmaya, FETÖ teröristlerine karşı amansız bir mücadele verdi ve bugün elhamdülillah alnımız ak, başımız dik olarak daima ileri, yeni hedeflere, cumhuriyetin 100’üncü yılına emin adımlarla ilerliyoruz. Daha güçlü olacağız, daha güzel günleri birlikte yaşayacağız. Yaşadığımız bu sıkıntıların farkındayız. Bugüne kadar bir çok badireyi aşa aşa geldik, bunu da inşallah aşacağız” ifadelerini kullandı. (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER