A3 Haber

Bilal Erdoğan, AVM’de restoran açtı: Pilavı 32 liradan satıyor…

Bilal Erdoğan, AVM’de restoran açtı: Pilavı 32 liradan satıyor…

Bilal Erdoğan, AVM’de restoran açtı: Pilavı 32 liradan satıyor…
Temmuz 13
09:31 2022

Bilal Erdoğan’ın ortakları arasında bulunduğu Doruk Izgara şirketi, İstinye’de lüks bir alışveriş merkezinde tavuk restoranı açtı. Restoranda pilav 32 TL.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ortakları arasında yer aldığı Doruk Izgara şirketi, İstinye’de lüks bir alışveriş merkezinde tavuk restoranı açtı. Restoranda pirinç pilavının 32 TL’den satılması dikkat çekti.

Cumhuriyet’ten Bora Erdin’in haberine göre, İstanbul İstinye’deki AVM’nin açık alanında lüks markaların yer aldığı alanda açılan restoran sadece beyaz etten üretilen yemekler satıyor. 22 Mayıs’ta 1 milyon 500 bin TL sermaye ile açılan restoranda altılı tavuk kanat 45.50 TL, pirinç pilavı ise 32 TL.

“Doruk Izgara”, 2021’de de İstanbul Fatih’te “Çay Saati” ve “Waffle Saati” adıyla dükkan açmıştı.

Bilal ve Sümeyye ortak

Bilal Erdoğan sermayesi 1.5 milyon TL olan Doruk Izgara’da yüzde 36.2 hisse ile büyük ortak oldukları ortaya çıkmıştı. Erdoğan’ın kardeşi Sümeyye Erdoğan da şirketin yüzde 30 hissesine sahip. Mustafa Esenkal’ın yüzde 22.5 hissedar olduğu şirkette kalan hisseler Ali Bahadır Yeşil’e ait.

Beş döner restoranı vardı 

Daha önce Bilal Erdoğan, beş restoranının bulunduğunu açıklamıştı. Bilal Erdoğan, İtalyan Corriere della Sera gazetesinin “Zenginliğinizin kaynağı nedir?” sorusuna “Amcam ve eniştemle ortak olduğum Bmz şirketinin dışında İstanbul’da 5 restoranım var” diye cevap vermişti. İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre, Bilal Erdoğan’ın restoran yatırımları yaptığı şirketi Doruk Izgara. Şirket, “Gülhane Döner” markasıyla Cevahir AVM, İstinye Park AVM, Akbatı AVM, Akasya AVM ve Zorlu Center’da faaliyet gösteriyordu.

Bilal Erdoğan, İstinye Pak AVM’deki yeni tavuk restoranıyla döner dışında da yemek sektörüne girmiş oldu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER