A3 Haber

Hulusi Akar, 15 Temmuz törenlerine katılmadı

Hulusi Akar, 15 Temmuz törenlerine katılmadı

Hulusi Akar, 15 Temmuz törenlerine katılmadı
Temmuz 17
11:45 2022

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin katıldığı 15 Temmuz programına katılmaması dikkat çekti. Akar, kamuoyuna açık hiç bir 15 Temmuz programına katılmazken sadece bakanlık tarafından kısa mesaj yayımlandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kamuya açık hiç bir 15 Temmuz programına katılmadığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), geçen yıl 15 Temmuz’da bakanlıkta Akar’ın katılımıyla tören düzenlemişti. Törende Akar, “TSK ile alakalı herkes bir şey söylüyor, ordubozanlar var, fitne fesat çıkarmaya çalışanlar var” demişti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Akar ayrıca TBMM’de 15 Temmuz nedeniyle düzenlenen programa da katılmıştı. Buna karşın Akar, bu yıl 15 Temmuz’un yıldönümünde yapılan kamuya açık hiçbir programda yer almadı. MSB de herhangi bir tören duyurmadı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 15 Temmuz’a ilişkin sadece anma mesajı yayınlandı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Vatanımıza ve demokrasimize göz diken FETÖ’cü hainlere fırsat vermeyen kahraman ve fedakâr vatandaşlarımız ile asil milletimizin gerçek evlatları TSK mensuplarını saygıyla selamlıyoruz. 15 Temmuz’da FETÖ’cü hainlere geçit vermeyen sivil-asker-polis olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz.”

15 Temmuz’da ne olduğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın bildiği ifade ediliyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER