A3 Haber

KYK borç faizleri silindi, “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” etiketi TT oldu

KYK borç faizleri silindi, “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” etiketi TT oldu

KYK borç faizleri silindi, “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” etiketi TT oldu
Temmuz 18
18:07 2022

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KYK borçlarına ilişkin yapılan düzenlemeyle birlikte sadece ana paranın ödeneceğini açıklamasının ardından konuyu ilk gündeme getiren isim olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada gündeme oturdu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KYK kredi borçlarında yalnızca ana paranın tahsil edileceğine dair açıklamasının ardından konuyu ilk olarak gündeme taşıyan CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu, Twitter’da TT listesine girdi.

Gençlerin fahiş faiz uygulanmış KYK borçlarından şikayet etmesinin ardından 10 Temmuz’da Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda” demişti.

İktidar sözcüleri, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinin hemen ardından açıklama sırasına girmiş, soruna çözüm getireceklerine dair ardı arkasına açıklamalarda bulunmuştu.

Çözüm için adres gösterilen bugünkü Kabine toplantısının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerden KYK borçlarının sadece ana parasının tahsil edileceğini açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” ifadeleri, Twitter’da TT listesine girdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER