A3 Haber

“Cengiz İnşaat’ın yeni projesi antik kalıntıların üzerine kuruluyor”

“Cengiz İnşaat’ın yeni projesi antik kalıntıların üzerine kuruluyor”

“Cengiz İnşaat’ın yeni projesi antik kalıntıların üzerine kuruluyor”
Temmuz 19
20:44 2022

Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz İnşaat’ın Bodrum Cennet Koyu’ndaki çok tartışılan gayrimenkul projesi başladı ve yapılan kazı çalışmalarında antik kent kalıntılarına ulaşıldığı iddia edildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde doğal ve arkeolojik sit alanları ile kaplı dünyaca ünlü Cennet Koy’da Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen turistik tesis ve lüks villaların olduğu inşaat alanı çalışmalarında antik kent kalıntılarına ulaşıldığı iddia edildi.

Cengiz İnşaat, Bodrum Cennet Koyu’ndaki 678 bin metrekarelik araziyi özelleştirme İdaresi’nden satın aldı. Bölgede villa ve otel inşaatına başlayan Cengiz, projesi Danıştay tarafından iki kez iptal edilse de bu iptal kararları uygulanmadı ve tartışmalı inşaata start verildi.

100 adet villa ve otel projesi için binlerce ağacın kıyıma uğrayacağı ve doğal habitatın bozulacağı Bodrum halkını ayaklandırsa da projeye çalışmaları başladı.

Tartışmalı projede, bölgede yapılan kazı çalışmalarıyla bir skandala daha imza atıldı. Bölgede başlanan inşaat sonrasında antik dönemden kalma kalıntılar bulunduğu yönünde iddialar gündeme geldi.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER