A3 Haber

İngiltere Başbakanı Boris Johnson parlamentoda son kez konuştu: “Hasta la vista baby!”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson parlamentoda son kez konuştu: “Hasta la vista baby!”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson parlamentoda son kez konuştu: “Hasta la vista baby!”
Temmuz 20
22:24 2022

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın 7 Temmuz’da Muhafazakar Parti liderliğinden ve başbakanlık görevinden istifasının ardından parlamentoda da yaptığı veda konuşmasında, Terminatör filminden bir replik kullanarak, “Görev büyük ölçüde tamamlandı. Hasta la Vista, bebeğim” dedi.

Johnson’ın 7 Temmuz’da Muhafazakar Parti liderliğinden ve başbakanlık görevinden istifasının ardından İngiltere Parlamentosu’nun alt kanadı Avam Kamarası’nda veda konuşması yaptı.

NTV’de yer alan habere göre, Johnson, milletvekillerine tavsiyede bulunarak, Ukrayna’yı desteklemeleri ve ülkenin ekonomisi için çalışmaları gerektiğini belirterek, “Amerikalılara yakın olun, Ukraynalıları destekleyin, her yerde özgürlük ve demokrasi için dik durun. Burayı yaşamak ve yatırım yapmak için en iyi yer haline getirin, bunun için vergileri azaltın. Önünüzdeki yola odaklanın, ancak daima dikiz aynasını kontrol etmeyi unutmayın” ifadelerini kullandı.

“Başka bir ülkeyi barbarlıktan kurtarmaya yardım ettim”

Başbakanlık yaptığı süreye değinen Johnson, “Son birkaç yıl hayatımın en büyük ayrıcalığı oldu. 40 yıl boyunca en büyük Muhafazakar çoğunluğu elde etmeye ve İngiltere siyasetinde büyük bir yeniden düzenlemeye yardım ettim. Demokrasimizi dönüştürdük ve ulusal bağımsızlığımızı geri getirdik. Bu ülkeyi bir salgından kurtarmaya yardım ettim. Başka bir ülkeyi barbarlıktan kurtarmaya yardım ettim. Açıkçası, devam etmek için bu yeterli” dedi.

“Hasta la Vista baby”

Johnson veda konuşmasının sonunda ise, 1991 yapımı Terminatör 2 filminde aktör Arnold Schwarzenegger’ın repliğinden alıntı yaparak, “Görev şimdilik büyük ölçüde tamamlandı. Avam Kamarası’nın tüm harika personeline, tüm arkadaşlarıma ve meslektaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Hasta la Vista, bebeğim” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER