A3 Haber

Dincilerin hedefindeki Kozlu Müzik Festivali “içki ve müzik yasağı” nedeniyle iptal edildi!

Dincilerin hedefindeki Kozlu Müzik Festivali “içki ve müzik yasağı” nedeniyle iptal edildi!

Dincilerin hedefindeki Kozlu Müzik Festivali “içki ve müzik yasağı” nedeniyle iptal edildi!
Temmuz 25
10:52 2022

Dinci çevrelerin baskısı ile iptal edilen eğlence etkinliklerinin yeni adresi Zonguldak’ın Kozlu ilçesi oldu. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Kozlu Müzik Festivali iptal edildi. Karara tepki gösteren CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, “Bu kararı tamamen insanların yaşam tarzına müdahale olarak görüyoruz” dedi.

Cumhuriyet’ten Samed Balçık’ın haberine göre Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 28-31 Temmuz tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek müzik festivali ilçe kaymakamlığı tarafından iptal edildi.

Manga’dan Emre Aydın’a, Pinhani’den İlkay Akkaya’ya, Ogün Sanlısoy’dan Niyazi Koyuncu’ya kadar birçok sanatçıyı hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanan festival, aylardır dinci çevrelerin hedefi olmuştu.

Festival alanında alkollü içecek tüketimi nedeniyle hedefte olan etkinliğin yapılacağına dair AKP’li belediye başkanı Ali Bektaş ise kararlı olduklarını ifade ediyordu.

Ancak festival için açılan Instagram sayfasından etkinliğin iptal edildiği duyurusu geldi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Değerli katılımcılarımız;

Bu yıl ikincisini düzenlemek üzere büyük özveri ile uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve siz değerli müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kozlu Müzik festivali etkinliğimizi,festival ruhuna uygun bir şekilde yapamayacağımız için, ilan ettiğimiz 28-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiremeyeceğimizi üzülerek bildiriyoruz.

Biletlerinizi almış olduğunuz kanal üzerinden iade edebilir yada 4-5-6-7 Ağustosta Sinopta gerçekleştireceğimiz KuzeyFest etkinliğimizde kullanabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER