A3 Haber

AKP İstanbul İl Başkanı: İçine girmiş olduğumuz krizden Türkiye’yi çıkaracak olan Erdoğan’dır

AKP İstanbul İl Başkanı: İçine girmiş olduğumuz krizden Türkiye’yi çıkaracak olan Erdoğan’dır

AKP İstanbul İl Başkanı: İçine girmiş olduğumuz krizden Türkiye’yi çıkaracak olan Erdoğan’dır
Temmuz 29
09:13 2022

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Türkiye’yi içine girdiği krizden çıkarak kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu” görüşünü dile getirdi.

Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin “küresel” kaynaklı olduğunu iddia eden AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Vatandaşlarımız çözüm için Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin nasıl çabaladığını çok net olarak görüyor” dedi.

Kabaktepe, Hürriyet’ten Hande Fırat’a gündeme dair açıklamalarda bulundu. İstanbul’un da temel gündem maddelerinin; ekonomi, enflasyon ve istihdam olduğunu söyleyen Kabaktepe, “Rusya-Ukrayna bağlamında oluşan güvenlik ve gıda krizi, Türkiye’nin dış politikada oynadığı rol, mülteci sorunu da konuşuluyor” dedi.

“Gençlerin üç ana gündemi var”

Gençlerin ise 3 ana gündemi olduğunu belirten Kabaktepe, onları şöyle sıraladı:

  • Geleceğe dair ümitlerinin sizde karşılandığını görmek istiyorlar.
  • İstihdamla ilgili beklentileri var.
  • Türkiye’nin ülke olarak bir yere gelmesini ümit ediyorlar.

“Kriz var, vatandaşımız çözüm için Cumhurbaşkanımızı görüyor”

Türkiye’de halihazırda bir ekonomik kriz olduğunu, ancak bunun da “küresel” kaynaklı olduğunu söyleyen AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, “Bu bir küresel krizdir diyoruz. Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte ekonominin hem küresel hem bölgesel hem de kendi dinamiklerimizden oluşan tarafları var. Süreci toparlamak için atılan adımları, Türkiye’nin uluslararası piyasalardaki pastadan daha büyük pay almasına aynı zamanda da içerdeki refah seviyesinin yükseltilmesine dair çabalarımızı paylaşıyoruz. Vatandaşlarımız çözüm için Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin nasıl çabaladığını çok net olarak görüyor. Çözümü başka yerde aramıyorlar” iddiasında bulundu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER