A3 Haber

Muhtarlara “Kimsiniz siz lan” diyen AKP’li vekil Halil Özşavlı protesto edildi

Muhtarlara “Kimsiniz siz lan” diyen AKP’li vekil Halil Özşavlı protesto edildi

Muhtarlara “Kimsiniz siz lan” diyen AKP’li vekil Halil Özşavlı protesto edildi
Temmuz 29
19:54 2022

AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’nın, toplantıya geç kaldığı için kendisini arayan muhtara, “Kimsiniz siz lan?” diye çıkışması üzerine muhtarlar ile milletvekili arasında tartışma çıktı. Muhtarlar toplantıyı terk etti.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre, AKP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı tarafından merkez mahalle muhtarlarına mesaj atılarak, Milletvekili Halil Özşavlı’nın saat 16.00’da ilçe binasında toplantı yapılacağı belirtilerek davette bulunuldu. Bunun üzerine merkez mahalle muhtarları saat 15.30’dan itibaren AKP Ceylanpınar İlçe Binası’na giderek Milletvekili Özşavlı’yı beklemeye başladı.

Ancak, saat 17.30 olmasına karşın Özşavlı toplantıya gelmedi. Sıcak havada bunalan muhtarlar adına Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt, Özşavlı’yı cep telefonundan arayarak toplantıya ne zaman geleceğini sordu.

Ancak, iddiaya göre Özşavlı, kendisini arayan Mevlana Mahallesi Muhtarı Akkurt’a, “Lan kimsiniz lan siz?” diye çıkıştı. Muhtar Akkurt da kendisini tanıttı. Bunun üzerine Özşavlı, “Bekleyin kardeşim geleceğim” şeklinde cevap verdi. Masa üstünde megafonu açık olan yapılan bu telefon konuşmasına diğer muhtarlar da tanık oldu.

Özşavlı iddiayı reddetti

Bir süre sonra Özşavlı AKP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı’na geldi ve toplantıyı başlattı. Söz alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Koyuncu, “Partinin attığı mesajda toplantının saat 4’te. Bu sıcakta merkez mahalle muhtarları sizi bekliyoruz. Bir tane muhtar arkadaşımız sizi cepten aradı. Sizin konuşma üslubunuz beni rahatsız etti” dedi.

Bunun üzerine Özşavlı, “Ne dedim ben kendisine?” diye sorunca muhtar, “ ‘Lan’ kelimesini kullandınız” yanıtı verdi. Bunun üzerine Özşavlı, “Asla, hayır” dedi. Konuşmaya tanık olan diğer muhtarlar da devreye girerek toplu olarak, “Biz yanındaydık” diye bağırdı. Tartışmanın büyümesi üzerine çok sayıda muhtar Özşavlı’yı protesto ederek toplantıyı terk etti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER