A3 Haber

Soma’da kömür ocağında çamur havuzu çöktü: Kepçe operatörü göçük altına kaldı

Soma’da kömür ocağında çamur havuzu çöktü: Kepçe operatörü göçük altına kaldı

Soma’da kömür ocağında çamur havuzu çöktü: Kepçe operatörü göçük altına kaldı
Temmuz 30
13:46 2022

Manisa’nın Soma ilçesindeki bir kömür ocağında şlam (çamur) havuzu çöktü. Bu sırada bölgede çalışma yapan kepçe operatörü İbrahim Demir, göçük altında kaldı. Bir kamyon şoförü ise çökmeyi son anda fark edip, araçtan atlayarak canını kurtardı. Demir için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür ocağında şlam (çamur) havuzunun çöktüğü kazada çamur içinde yan yatan kamyonun şoförü 47 yaşındaki İbrahim Coşkun, itfaiyenin müdahalesiyle kurtarıldı. Havuzdan akan tonlarca çamurun altında kalan kepçe operatörü 63 yaşındaki İbrahim Demir için başlatılan arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

“Bir anda patladı”

Kamyon şoförü İbrahim Coşkun, halen olayın şokunu yaşadığını belirterek, “Bir anda patlama oldu” dedi.

Kamyon şoförü Coşkun’u kurtaran ekibi yöneten Manisa İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal ise “İhbar gelir gelmez, arkadaşlarımızla olay yerine gelerek yan yatan kamyonun şoförüne merdivenle uzanarak kurtardık. Diğer operatörü arama çalışmaları sürüyor. Havuz oldukça büyük, içine girilmiyor. Dalgıçlar da içine giremedi. Kepçeler ve kamyonlar çalışıyor. İnşallah en yakın zamanda kendisine ulaşıp kurtarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Soruşturma başlatıldı

Olayın yaşandığı maden sahasında incelemelerde bulunan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “Burada istenmeyen bir hadise ve iş kazası meydana geldi. Şlam havuzu patlamasında ne yazık ki kepçe operatörü İbrahim Demir’in, kepçenin kabininin içerisinde olduğu söyleniyor. Aradan sekiz saat geçmesine rağmen yapılan müdahaleler yeterli değil. Daha güçlü bir işaretin gelmesini istiyoruz. Allah’tan ümit kesilmez ama her geçen süre de ümitlerimizi kırıyor. İş kazasının olduğu yerde mutlaka bir ihmal vardır ki kaza olmuştur. Savcı ve kaymakamla görüştüm. Soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın takipçisi olacağız” dedi. (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER