A3 Haber

SBK listesinde adı vardı: Bir gazetecinin daha görevine son verildi

SBK listesinde adı vardı: Bir gazetecinin daha görevine son verildi

SBK listesinde adı vardı: Bir gazetecinin daha görevine son verildi
Ağustos 03
15:31 2022

Sezgin Baran Korkmaz’ın medya ilişkilerinin yer aldığı iddia edilen liste sonrası Ersoy Dede’nin ardından aynı iddia ile Hürriyet’ten de kovulan gazeteci Dinçer Gökçe de medyadaki görevinden oldu.

Medyaradar’da yer alan habere göre, Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkili kişileri içerdiği iddiasıyla sosyal medyada dolaşıma giren liste medya dünyasına bomba gibi düşmüştü.

Söz konusu listenin etkileri görülmeye başlandı. Ersoy Dede’nin ardından bir isim daha medyadaki görevinden oldu. halktv.com.tr Dinçer Gökçe’nin görevine son verdi.

“Burs” gerekçesini öne sürerek kendisini savunmuştu

SBK listesinde’ yer alan Dinçer Gökçe, kendisini ‘burs’ gerekçesinin arkasına sığınarak savunmuştu.

“Köy çocuğu olarak zor şartlarda okudum. Bu zorluğu aşma ışığını gördüğüm 15/20 öğrenci için her yıl yakın akrabalarım ve çevremden burs temin ediyorum” diyerek hakkında birçok haber yaptığı Sezgin Baran Korkmaz ile irtibatını açıklamaya çalışan Gökçe, “Bir avukat arkadaşım aracılığı ile 2’si kadın 3 öğrenciye SBK Eğitim Vakfı’ndan burs temin edildi. Aylık tutar 200/250 TL. Kayseri, Muş ve Ardahanlı çocukların hesaplarına yatırıldı” demişti.

Hürriyet’ten de kovulmuştu

Dinçer Gökçe daha önce de hakkındaki bazı iddialar nedeniyle Hürriyet’ten kovulmuştu. Gökçe’nin, 2014 yılında PKK örgüt üyeliğinden yargılanan iş insanı B.Y.’yi şantaj yaparak tehdit ettiği ve para istediği ortaya çıkmış ve yargıya taşınan olayın ardından Gökçe hakkında 8 yıl hapis cezası ile dava açılmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER