A3 Haber

Savcılıktan KPSS skandalı açıklaması: Soru kitapçıklarına el konuldu

Savcılıktan KPSS skandalı açıklaması: Soru kitapçıklarına el konuldu

Savcılıktan KPSS skandalı açıklaması: Soru kitapçıklarına el konuldu
Ağustos 04
11:29 2022

KPSS soruları sızdırıldı iddiasıyla gündeme gelen Yediiklim Yayınevi’nde polis ekiplerince arama yapılmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2022 KPSS sorularının çalındığına yönelik çıkan iddialarla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, bir kısım dijital materyal ve soru kitapçıklarına el konuldu.

2022 KPSS skandalı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi. Başsavcılık, “Soruşturma çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürülmektedir” ifadelerini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklama şöyle:

  • “ÖSYM tarafından 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen 2022 KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek Sınavlarına ilişkin olarak 2022 KPSS sorularının çalındığına/sızdırıldığına yönelik çıkan iddialarla ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu tarafından Cumhuriyet Başsavcılığımıza yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma başlatılmıştır.
  • Başlatılan soruşturma kapsamında 03/08/2022 günü Ankara Sulh Ceza Hâkimliğinden alınan arama ve elkoyma kararı doğrultusunda Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne verilen talimatlarla özel bir eğitim kurumuna ait yayınevi ve dershanesinde aynı gün arama ve elkoyma işlemi yapılmış, aramalar neticesinde bir kısım dijital materyaller ile soru kitapçıklarına el konulmuştur.
  • Soruşturma çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER